Reklama

Oscary 2008

Serial Toma Hanksa w Polsce

"John Adams" - serial historyczny, wyprodukowany przez Toma Hanksa i Gary'ego Goetzmana z Paulem Giamatti i Laurą Linney w rolach głównych oraz 13 statuetkami Emmy na swoim koncie, już niedługo w Polsce.

"Nie ufaj nikomu, kto ma dość władzy, aby ograniczyć swobody obywatelskie" - powiedział w 1772 roku John Adams. Serial HBO pokazuje historię zasłużonego dla Ameryki drugiego prezydenta USA Johna Adamsa, który z wykształcenia był prawnikiem, z powołania politykiem, a z zamiłowania farmerem. Dziś jest nieznany większości obywateli Stanów Zjednoczonych. Był on człowiekiem wyjątkowego intelektu, zawsze wierny swoim przekonaniom, które nie były wolne od paradoksów. Jego dążenie do wolności, poszanowanie litery prawa i wiara w swobody obywatelskie stały się fundamentami ustroju współczesnej Ameryki. Jednocześnie przez całe życie starał się zachować równowagę pomiędzy miłością do żony i rodziny a poświęceniem dla kraju.

Reklama

W 2008 roku "John Adams" zdobył 13 statuetek Emmy, w tym za najlepszy mini-serial oraz za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Paul Giamatti), najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Laura Linney), najlepszą drugoplanową rolę męską, najlepszy scenariusz, kostiumy, scenografię, zdjęcia oraz za najlepsze efekty specjalne. Siedmioodcinkowa produkcja oparta jest na wyróżnionej nagrodą Pulitzera bestsellerowej powieści Davida McCullougha.

Tom Hanks i Gary Goetzman współpracowali już wcześniej przy okazji dobrze przyjętej "Kompanii braci".

Premiera serialu w Poslce już 6 grudnia w kanale HBO2 o g. 20. Co sobotę będą emitowane dwa odcinki serialu, a powtórki będą pokazywane w poniedziałki o godz. 22:00.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | john | Tom | serial | Tom Hanks