Reklama

Oscary 2008

Rozchwytywany w serialach

Wysoki, chudy, z wydatnym nosem? "Kiedyś martwiłem się, że z takim wyglądem nie będę miał możliwości zagrania zbyt wielu postaci" - mówi, w ostatnim czasie niezwykle popularny, Rafał Rutkowski.

W serialu TVP1 "Dom nad rozlewiskiem" wciela się w postać Wiktora, przyjaciela Małgosi.

Reklama

"Nawzajem się sobie zwierzają, ona opowiada mu o swojej miłości, on dzieli się z nią problemami rodzinnymi. I zarówno wcześniej, kiedy razem pracowali, jak i teraz, gdy Małgosia zaszyła się na Mazurach i pozostaje im tylko kontakt mailowy, można tu mówić o prawdziwej przyjaźni" - przekonuje aktor.

Rutkowski przyznaje, że nie raz się zastanawiał czy przyjaźń bez zobowiązań pomiędzy kobietą i mężczyzną jest w ogóle możliwa.

"Zwłaszcza, że tak się złożyło, że moim największym przyjacielem w życiu jest właśnie moja żona! W ogóle granica między przyjaźnią a fascynacją jest na tyle cienka, że - chcąc, nie chcąc - trudno jej nie przekroczyć w zażyłych kontaktach damsko-męskich. I taką sytuację mamy w naszym serialu. Myślę, że Wiktor od dawna się podkochiwał w Małgosi, choć nigdy się do tego nie przyznał" - twierdzi artysta.

Aktor przyzwyczaił widzów przede wszystkim do wcieleń komediowych, takich jak u Szymona Majewskiego czy też w serialu "Grzeszni i bogaci".

"Gram w nim braci bliźniaków - Alfreda i Manfreda Forresterów, z których jeden jest dobry, a drugi zły. Osobiście wolę grać tego złego, bo łatwiej jest kogoś obśmiać, pokazać w krzywym zwierciadle. Z tym dobrym musiałem się więcej namęczyć" - przyznaje Rutkowski.

Gwiazdor ma nadzieję, że widzom spodoba się nowa produkcja telewizji TVN.

"Jest oparta na takim rodzaju humoru, który osobiście bardzo lubię. Wymaga abstrakcyjnego myślenia i niekonwencjonalnych skojarzeń, więc uważam, że to oferta dla koneserów. Oglądałem wiele odcinków wersji kanadyjskiej, gdzie akcja nabiera tempa i coraz bardziej absurdalnego wymiaru. Mam nadzieję, że my również będziemy mieli szansę pójść tą drogą" - kończy artysta.

Już w niedzielę, 8 listopada, nowe odcinki obu seriali , w których pojawia się Rutkowski. O 20:15 "Dom nad rozlewiskiem" na Jedynce, a o 22:15 "Grzeszni i bogaci" na kanale TVN.

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Dom nad rozlewiskiem | Rafał Rutkowski | rutkowski