Reklama

Oscary 2008

Rosjanka w dwóch polskich serialach

Nie miała problemu z przeprowadzką do Polski, bo od dziecka często zmieniała miejsce zamieszkania. - Teraz podróżuję z mężem - mówi Elena Leszczyńska.

Za co lubi pani Oksanę z serialu "Usta usta"'?

Reklama

- Za szczerość i odwagę.

Prywatnie też jest pani tak odważna i szczera?

- Chyba mniej odważna, chociaż z drugiej strony, jak pomyślę, że teraz siedzę tu przed panią i mówię po polsku o roli w polskim serialu, to... chyba nie jest tak źle z moją odwagą.

No właśnie, jak rosyjska aktorka trafiła do Warszawy?

- Na studiach zakochałam się w Polaku, Tomaszu Leszczyńskim, który uczył się w Akademii Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu. Pobraliśmy się i przyjechałam do Polski. Podróże i przenoszenie się do innego kraju nie stanowią dla mnie problemu. Od dzieciństwa często zmieniałam miejsce zamieszkania ze względu na pracę taty. Teraz podróżuję z mężem, który zajął się reżyserią. Ostatnio pracował w Tibilisi.

Zakochała się pani także w Warszawie?

- Tak. Mieszkam w uroczym miejscu, niedaleko Łazienek. Tu jest mój dom, rodzina, znajomi. Dobrze się tu czuję. Najtrudniej było na początku, kiedy nie miałam pracy i grona przyjaciół.

Obecnie gra pani w dwóch serialach, ale przez akcent jest pani skazana na pewien typ ról.

- Niestety. Ale Oksana mówi gorzej po polsku niż ja prywatnie.

Co się wydarzy u Oksany?

- Przez pewien czas Oksana interesowała się Piotrem (Wojciech Mecwaldowski). Nic z tego jednak nie wyszło. Teraz w jej życiu pojawi się nowy mężczyzna, którego pozna w fitness klubie. Gra go Lesław Żurek, z którym już wcześniej pracowałam między innymi w filmie 'Mała Moskwa'.

A jak ułożą się jej relacje z pracodawcami?

- Małżeństwo Kornackiech rozpada się. Oksana będzie więc niezbędna i do opieki nad dziećmi, i jako ktoś, z kim można pogadać. To kobieta przebojowa, pełna energii. Jak przebywa się w towarzystwie takiej osoby, to już sama jej aura działa pozytywnie na innych.

Z Eleną Leszczyńską rozmawiała Ewa Modrzejewska.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Elena Leszczyńska | Nie | rosjanka | Usta usta