Oscary 2008

Przystojny góral stracił dla niej głowę

Jego Bartek Bachleda z serialu "Szpilki na Giewoncie" to wzór cnót. - Jest szlachetnym, inteligentnym, sprawnym fizycznie ratownikiem i zdolnym muzykiem - wylicza dumnie Krzysztof Wieszczek.

Czy granie takiego ideału nie jest trochę... nudne?

Reklama

- Nie mam wpływu na to, jaką postać stworzyli scenarzyści, wolę więc nie oceniać jej pod tym kątem. Mogę za to zdradzić, że Bartek będzie miał w drugiej serii sporo problemów do rozwiązania. Może przy tej okazji jego słabości staną się bardziej widoczne...?

W ogóle je posiada?

- No pewnie, jak każdy. Poza wszelką dyskusją jego największą słabością jest... miękkie serce. To typ faceta, który jak kocha - to na zabój, o czym przekonaliśmy się już wcześniej i chyba nic się pod tym względem nie zmieni.

Co sprawiło, że zakochał się właśnie w Ewie (Magdalena Schejbal)? Są przecież z różnych światów - więcej ich dzieli, niż łączy.

- Trudno racjonalizować tak zwaną "miłość od pierwszego wejrzenia", ale założyliśmy z reżyserem, Robertem Wichrowskim, że właśnie przeciwieństwa pociągają oboje bohaterów. A może to "zew krwi" góralskiej, bo - jak się okazuje - Ewa jest na wpół góralką, co wiele tłumaczy? Teraz zresztą Bartek znowu spotka swoją żonę i sprawy się skomplikują.

Jak Pan się czuje w środowisku rdzennych górali?

- Bardzo dobrze, to otwarci, spontaniczni ludzie, o ogromnym poczuciu humoru.

A Zakopane? Już drugi sezon ujmuje Pana swoim urokiem?

- Oczywiście, to chyba najpiękniej położone miasto w Polsce. A jeśli wyściubi się nos poza Krupówki, pozna gościnność i serdeczność zakopiańczyków, to chce się tu wracać i wracać bez końca. Zakopane wprost magnetyzuje swym urokiem. Kocham tu spędzać czas!

Nie miał Pan wcześniej okazji przyjeżdżać do Zakopanego?

- O dziwo, tylko w dzieciństwie (śmiech). No, ale nadrabiam!

Bartka obdarował Pan swoją fizycznością, temperamentem i sposobem bycia. Jest coś, co wziął Pan z niego?

- O tak! Przejąłem od Bartka zwyczaj noszenia kurtki turystycznej i polaru - fantastycznie się sprawdzają w warunkach naszej zimy (śmiech)!

Rozmawiała Jolanta Majewska-Machaj

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"