Reklama

Oscary 2008

Przerażony erotyczną sceną

Krzysztof Kwiatkowski - świeżo upieczony absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej - gra jedną z głównych ról w hicie telewizji Polsat - "Hotel 52".

PAP Life: "Hotel 52" to twój pierwszy poważny projekt zaraz po szkole. Zakończyły się zdjęcia do drugiej serii. Opowiedz o swoich wrażeniach z pracy na planie.

Reklama

Krzysztof Kwiatkowski: - To jest dla mnie niesamowite przeżycie, że mogę pracować z takimi wspaniałymi aktorami, jak Magda Cielecka, Rafał Królikowski czy Marzena Trybała, no i oczywiście z tymi gwiazdami, które pojawiają się gościnnie. To są bardzo znani i wspaniali aktorzy. To jest dla mnie bardzo dobra szkoła, bo mam okazję, żeby podejrzeć, jak oni pracują. Nie tylko w samych scenach, ale także poza nimi.

Czy twoja postać zmieniła się przez te dwie serie?

- Postać Artura na pewno zmieniła się, ponieważ wracają do niego demony przeszłości. W pierwszej serii Artur był bardzo zamknięty. A w drugiej serii musi zmierzyć się z przeszłością, która się materializuje i z relacjami z dwiema kobietami. Artur musiał dojrzeć, żeby dać sobie z tym radę.

Znajdujesz w swojej postaci coś z siebie?

- Oczywiście. Niewiele rzeczy, ale myślę, że pewne cechy są. Tym bardziej, że ja sam z siebie dużo mu daję.

"Hotel 52" jest obecnie jednym z największych serialowych hitów. Czy umiesz określić, jaki jest fenomen tego serialu?

- Trudno powiedzieć. Natomiast tworząc ten serial, każdy jego odcinek, staramy się robić to jak najlepiej, chcemy dać więcej niż możemy. Myślę, że to jest mała cząstka tego sukcesu.

Czy w czasie tych dwóch serii miałeś scenę, która szczególnie zapadła ci w pamięć?

- Tak. To była jedna z pierwszych scen w całym serialu. To była dla mnie też jedna z pierwszych scen przed kamerą. Była to scena erotyczna, miłosna. Miałem taką świadomość, że na planie jest wtedy kilka osób. Ale nie sądziłem, że jest ich kilkadziesiąt. Byłem przerażony i w dodatku ciągle powtarzaliśmy tą scenę. To było straszne. Zapamiętam to chyba do końca życia.

Z Krzysztofem Kwiatkowskim rozmawiała Dominika Gwit (PAP Life).

Chcesz obejrzeć swój ulubiony program, serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście aż 193 stacje!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Kwiatkowski | przerażenie | erotyczne | Hotel 52 | hotel