Reklama

Oscary 2008

"Prosto w serce": Mucha wybaczy matce?

Wkrótce poznamy całą prawdę na temat Elżbiety Milewskiej (Agnieszka Wosińska), biologicznej matki Moniki (Anna Mucha).

Po Elżbiecie Milewskiej widać, że wiele przeszła i sporo ukrywa. Wychowała się w biednej rodzinie, której trudno było związać koniec z końcem.

Reklama

Wkrótce po swoich szesnastych urodzinach zaszła w nieplanowaną ciążę. Nie zdążyła powiedzieć ukochanemu, że zostaną rodzicami, bo on wyjechał do pracy za granicę.

Gdy Monika przyszła na świat, Elżbieta - pod dużym naciskiem rodziny - oddała malutką córeczkę do domu dziecka. Swojej przyjaciółce Ninie (Ewa Kasprzyk) wręczyła pożegnalny list oraz kilka pamiątek, po czym wyjechała do Niemiec.

Ciągle obiecywała sobie, że nawiąże kontakt z Moniką. I zawsze, gdy już zbierała się w sobie, traciła odwagę. Bała się konfrontacji i tego, że zburzy życie swojej córki, która nigdy nie wybaczy jej porzucenia.

Aktualnie Elżbieta jest ciężko chora na serce. Problemy ze zdrowiem sprawiły, że postanowiła odnaleźć córkę.

O pomoc poprosiła swoją starszą siostrę Dagmarę (Barbara Lauks). Jednak dręczona olbrzymim poczuciem winy, Elżbieta nie była w stanie porozmawiać w cztery oczy z Moniką. Po prostu stchórzyła.

I gdyby nie determinacja Artura (Filip Bobek), być może nigdy nie doszłoby do ich spotkania. Sagowski zorganizuje konfrontację obu pań w restauracji. Jednak nie przyniesie ona nic dobrego.

Powód? Monika nie będzie gotowa na kontakt z matką i nie stawi się w umówionym miejscu. Stwierdzi, że Milewska to obca dla niej osoba.

Tymczasem Elżbieta w bardzo ciężkim stanie trafi do kliniki kardiologicznej. Artur namówi Monikę, żeby razem z nim pojechała do szpitala. Czy ta wizyta odmieni ich wzajemne relacje? Czy Monika zdoła kiedykolwiek wybaczyć matce, że oddała ją do sierocińca?

aim

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Więcej czytaj w magazynie "Świat Seriali"

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Wosińska | prosto