Reklama

Oscary 2008

Powrót seryjnego mordercy

Wielbiciele kina akcji i mrocznych zagadek mogą być zadowoleni. Na antenie TVN 7, już od 27 listopada, będzie można śledzić dalsze losy "Dextera" w drugim sezonie tego popularnego serialu.

"Dexter" to amerykański serial stworzony na podstawie powieści Jeffa Lindsaya pt.: "Demony dobrego Dextera". Książka zyskała uznanie krytyków, a historia "dobrego" mordercy sympatię publiczności.

Serial powstał w 2006 roku. Od tego czasu zdobył grono fanów i liczne nominacje i nagrody do najbardziej prestiżowych wyróżnień takich jak Emmy czy Złote Globy.

Tytułowy bohater grany przez Michaela C. Halla to postać złożona. W ciągu dnia jest przyjacielskim, życzliwym pracownikiem policyjnego laboratorium kryminalistycznego w Miami. Po godzinach zamienia się w groźnego mordercę, wymierzającego sprawiedliwość tym, którym udało się uniknąć sądowej kary.

Reklama

O morderczych skłonnościach Dextera nikt nie wie, ani się ich nie domyśla, włącznie z jego dziewczyną Ritą (Julie Benz), kolegami z pracy i przyrodnią siostrą Debrą (Jennifer Carpenter).

Skomplikowana natura głównego bohatera nie ułatwia mu życia, a wybory których dokonuje oddziałują na jego najbliższe otoczenie.

Druga seria rozpoczyna się po tym, jak Dexter zabił groźnego i nikczemnego "Zabójcę z Chłodni". Mimo że to twardy facet, nie może po tej sytuacji dojść do siebie. Traci chęć do zabijania. Nie rozumie uczuć, które nim targają.

Tymczasem na trop jego zbrodni wpada agent FBI - Frank Lundy (Keith Carradine). Jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki - "Rzeźnika z zatoki", czyli właśnie Dextera.

Porucznik Maria LaGuerta (Lauren Vélez) jest sfrustrowana, straciła poważane stanowisko i powróciła do pracy zwykłego detektywa. Teraz zrobi wszystko by odzyskać utracony prestiż.

Natomiast sierżant Doakes (Erik King) jest przekonany, że Dexter skrywa mroczną tajemnicę. Chęć odkrycia sekretu jest tak silna, że obsesyjnie stara się on zdemaskować pracownika laboratorium.

Te wszystkie wydarzenia na pewno wpłyną na życie głównego bohatera. Czy strach przed zdemaskowaniem będzie jednak na tyle silny, że powstrzyma Dextera od dalszych zabójstw? A może wręcz odwrotnie - napięta sytuacja sprawi, że Dex poczuje przypływ morderczych mocy?

Jedno jest pewne, drugi sezon serialu zaskakuje i budzi emocje. Każdy z jego dwunastu odcinków to mocna dawka adrenaliny, po której trudno wrócić do rzeczywistości?

Druga seria "Dextera" będzie emitowana na TVN 7 od 27 listopada, w każdy piątek około godziny 23:00.

Zobacz trailer drugiego sezonu "Dextera":