Reklama

Oscary 2008

Piotr Cyrwus drży o córkę

Znany, krakowski aktor Piotr Cyrwus ma powody do dumy. W ślady taty idzie bowiem jego córka - Ania, która z powodzeniem studiuje w krakowskiej szkole teatralnej.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. To powiedzenie jak ulał pasuje do rodziny Cyrwusów. Aktorami są tam tata Piotr, mama - Maja Barełkowska-Cyrwus, a teraz karierę w teatrze i filmie chce robić ich córka - Anna Maria.

Reklama

"Dzieci mam już dorosłe. Syn Mateusz studiuje w Berlinie animację komputerową, Łukasz pracuje i studiuje w Krakowie, a najmłodsza Anna Maria jest na drugim roku szkoły teatralnej. Chodzi do tej samej szkoły co my, z tą różnicą, że myśmy z żoną studiowali na Starowiślnej, a córka studiuje na Straszewskiego" - opowiada aktor znany szerokiej publiczności przede wszystkim z roli Ryśka w "Klanie".

Choć Cyrwus na własnej skórze przekonał się, jak trudnym zawodem jest aktorstwo, to nigdy ukochanej córce nie odradzał kontynuowania rodzinnych tradycji.

"Gdy usłyszałem, że chce być aktorką, to bardzo się ucieszyłem i nawet trochę pomagałem jej przygotować się do egzaminów wstępnych" - wspomina.

Dziś Anna Maria pobiera nauki aktorstwa u takich sław polskiego kina jak: Anna Dymna, Jan Peszek, Jerzy Stuhr, Krzysztof Globisz, Anna Polony czy Dorota Segda. Czy córka znanych rodziców i wychowanka tak utalentowanych aktorów odnajdzie swoje miejsce w zawodzie? Czas pokaże, ale Piotr Cyrwus jest dobrej myśli.

"Sporo już potrafi, ma dużą świadomość tego, co robi, choć jako 'starszy kolega' drżę o jej dusze" - podsumowuje artysta.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: córka | Piotr Cyrwus | aktor | Klan | Cyrwus