Reklama

Oscary 2008

"Ojciec Mateusz" na dużym ekranie

Artur Żmijewski zagra w kinowej wersji słynnego "Ojca Mateusza". Dla fanów serialu z pewnością będzie to pozycja obowiązkowa.

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli "Ojca Mateusza" - właśnie trwają prace nad scenariuszem filmu fabularnego opartego na przygodach sympatycznego księdza.

Reklama

- Premierę planujemy na grudzień 2012 r. To będzie pełnometrażowa, zimowa opowieść o ojcu Mateuszu - zdradza producent Krzysztof Grabowski.

Miliony fanów, którzy co tydzień zasiadają przed telewizorami, by obejrzeć kolejny odcinek ukochanego serialu, na pewno z radością wybiorą się do kina.

A co sprawiło, że widzowie tak bardzo pokochali rozwiązującego kryminalne zagadki księdza? Przede wszystkim sylwetka głównego bohatera: ojciec Mateusz jest duszpasterzem, o jakim marzy większość parafian - inteligentny, skromny, pomocny i wyjątkowo wrażliwy na ludzkie cierpienie.

Ale umiejętnie zarysowana przez scenarzystów postać to tylko połowa sukcesu. Za drugą połowę odpowiedzialny jest odtwórca głównej roli - Artur Żmijewski, sympatyczny aktor, który doskonale pasuje do kreowanej przez siebie postaci.

Prywatnie spokojny i wyważony. Od ponad dwudziestu lat jest wierny żonie - Paulinie. Tworzą wyjątkowo zgodny związek - nigdy nie dają powodów do plotek prasie brukowej. W tajemnicy trzymają nawet imiona trójki swoich dzieci.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Kurier TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ojców | Artur Żmijewski | Ojciec Mateusz | mateusz | serial