Reklama

Oscary 2008

Najlepsi prawnicy w mieście

Dobry adwokat potrafi dowieść, że gruba Afroamerykanka może zagrać w musicalu chudą białą dziewczynkę. W tej bostońskiej kancelarii pracują tylko tacy... Kolejny serial twórców "Ally McBeal", który okazał się przebojem.

Za sukcesem "Orłów z Bostonu" stoi David E. Kelley, jeden z najsłynniejszych scenarzystów i producentów telewizyjnych. To były prawnik z... Bostonu, który w latach 90. przeprowadził się do Hollywood. Tam spełnił swój amerykański sen: wymyślił superpopularne seriale, zarobił na nich miliony, a na deser ożenił się z samą Michelle Pfeiffer.

Reklama

Jego dziełem są m.in. "Ally McBeal", "Boston Public" oraz "Kancelaria adwokacka", którego kontynuacją są właśnie "Orły z Bostonu" - serial z pięcioma nagrodami Emmy, Złotym Globem i 45 nominacjami na koncie.

To opowieść o zawodowym i prywatnym życiu wysoko opłacanych prawników z renomowanej kancelarii. Te "orły" reprezentują przed sądem wyjątkowo zdeterminowanych klientów. Ale sami też są gotowi na wszystko.

- Wyciągnij królika z kapelusza - to ich zdaniem klucz do sukcesu zarówno na sali sądowej, jak i w sprawach damsko-męskich.

Serial ma kilkoro bohaterów. Poznamy Denny"ego Crane'a (gwiazda "Star Treka" - William Shatner), sławnego prawnika i założyciela kancelarii. To najważniejsza osoba w biurze, jednak jego przeciwnicy nie ustają w knowaniach, by odebrać mu władzę. A on często naraża się na ich ciosy, bo zawsze mówi to, co myśli, miewa też luki w pamięci.

Zapewne jedynym przyjacielem, jakiego ma, jest Alan Shore (pamiętany z "Gwiezdnych wrót" - James Spader), który zrobi wszystko co legalne i nielegalne, aby wygrać proces. Jest piekielnie dobrym, cynicznym adwokatem, więc nie dziwi go fakt, że wątpliwe moralnie metody lepiej skutkują niż doskonała znajomość prawa.

Zastraszanie świadków, manipulacja dowodami? Proszę bardzo!

Godnym przeciwnikiem obu przyjaciół i męskich szowinistów jest Shirley Schmidt (słynna "Murphy Brown" - Candice Bergen). Wspólniczka w kancelarii wraca do firmy, aby zrobić personalne porządki.

Alana poznaje w męskiej toalecie, a z Denny'm miała płomienny romans i teraz uważa, że to biuro jest dla nich obojga za małe. Najgorsze dla kumpli jest to, że ona nie popełnia błędów.

Postanawiają się z nią zmierzyć, ale chyba są bez szans, bo Shirley rozpoczyna nową pracę pozywając... Stany Zjednoczone.

Pierwszy odcinek serialu "Orły z Bostonu" już w sobotę, 19 czerwca, o 17:45 w Polsacie.

PN

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | Ally McBeal | reprezentacja Polski | serial | prawnicy