Reklama

Oscary 2008

Mężczyzna idealny czy zimny drań?

W "Majce" był facetem idealnym, w "Linii życia" to drań! Tomasz Ciachorowski kocha aktorstwo i nowe zawodowe wyzwania.

"Kurier TV": Tęsknisz choć trochę za "Majką"?

Reklama

Tomasz Ciachorowski: - Za Asią Osydą czy serialem? (śmiech)

Serialem oczywiście...

- Pewnie. To byłoby dziwne, gdybym nie tęsknił, bo przez wiele miesięcy pracowaliśmy razem w Krakowie. Tęsknię tak naprawdę za konkretnymi ludźmi, z którymi współpracowałem. Ale spotykamy się cały czas, utrzymujemy kontakt, jest to więc namiastka tych relacji, które narodziły się między nami w Krakowie.

W serialach "Majka" i "Złotopolscy" grałeś amantów podbijających kobiece serca. Nie masz obaw związanych z tym, że w "Linii życia" wcielasz się w czarny charakter?

- Wręcz przeciwnie. Ta postać rzeczywiście budzi antypatię i nie oczekuję, że widzowie ją polubią. To nie jest taki skurczybyk, do którego czuje się choć nutkę sympatii. Igor został pomyślany jako główny antagonista tego serialu.

A nie martwisz się, że w życiu codziennym może przez to dojść do niezręcznych sytuacji?

- Rzeczywiście, telewidzom często miesza się fikcja z rzeczywistością, ale nie obawiam się tego. Myślę, że na tym etapie potrzebuję dostrzeżenia we mnie czegoś więcej niż tylko ładnego chłopca o dobrym sercu.

Bohaterowie spod ciemnej gwiazdy dają aktorowi większe możliwości ekspresji?

- Oczywiście. Zwłaszcza że ja nie jestem osobą agresywną ani szowinistą, jak Igor. Dla mnie jest to więc większe wyzwanie niż gdy grałem Michała w "Majce". Teraz muszę wzbudzić w sobie nowe emocje i sprawić, żeby zachowania Igora były wiarygodne.

Masz wśród rodzimych aktorów wzór, do którego dążysz?

- Pierwszą osobą, która mi przychodzi na myśl, jest kobieta - Marieta Żukowska. Dla mnie niedościgniony wzór. Uważam, że jest piekielnie zdolna i wróżę jej wielką karierę.

Czy w tym roku czekają cię jeszcze jakieś wyzwania zawodowe?

- Mam nadzieję. Nie jestem tak eksploatowany jak w 'Majce'. Wtedy nie mogłem sobie pozwolić na nic innego, byłem dzień w dzień na planie.

Wracając do Igora. Dostanie nauczkę?

Tak myślę. Konwencja nakazuje, że powinien zostać ukarany i odpokutować albo przejść jakąś przemianę.

Z Tomaszem Ciachorowskim rozmawiała M. Pokrycka.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Kurier TV

Reklama