Reklama

Oscary 2008

"Londyńczycy" bez wakacji

Mimo że rozpoczęły się wakacje, dla ekipy filmowej "Londyńczyków" trwa niezwykle pracowity okres. Od połowy maja trwają bowiem zdjęcia do drugiej serii serialu o Polakach w Anglii, który podbił serca widzów TVP. Potrwają one do końca sierpnia, a nowe losy bohaterów będzie można oglądać już na jesieni.

Możemy zdradzić, że scenarzyści wykazali się wyjątkową kreatywnością i w drugim sezonie "Londyńczyków" nie zabraknie nowych, interesujących wątków.

Reklama

Do obsady dołączy wielu nowych aktorów. Najmłodszy z nich to Kacper Kowalski, który urodził się... dwa miesiące temu. Jego mama, która oczywiście cały czas obecna jest na planie, zdradziła, że dostał tę rolę, jeszcze zanim się urodził. Zagra Willy'ego - synka Mariolki (Roma Gąsiorowska) i Darka (Przemysław Sadowski). Aktorzy przyznają, że jest słodkim dzieckiem, ale praca z nim nie jest łatwa. Żartują, że kaprysi bardziej od niejednej znanej gwiazdy.

W życiu Marioli pojawi się też matka, która wprowadzi do serialu dużą dawkę dowcipu i humoru. "Jest to osoba nieobciążona odpowiedzialnością. W pewnych kręgach mówi się, że odpowiedzialność szpeci i odbiera lekkość ducha, więc nie wiem, czy jest to wada mojej bohaterki. Ciężko mi ją oceniać, ale z pewnością zdążyłam ją już polubić. Podoba mi się jej punkt widzenia, który zresztą jest ruchomy - powiedziała ze śmiechem Aleksandra Konieczna, odtwórczyni mamy Mariolki - Basi.

I zdradziła, jak współpracuje się z Romą Gąsiorowską, jej serialową córką. - "Uwielbiam grać z Romą. Mam wrażenie, że jesteśmy sobie przeznaczone. Mamy podobne poczucie humoru i gust. Znałyśmy się już wcześniej, bo razem pracujemy w Teatrze Rozmaitości."

Z nowymi postaciami splotą się też losy Asi (Natalia Rybicka) i Andrzeja (Lesław Żurek), których związek będzie przeżywał kryzys. Zmiana mieszkania i utrata pracy przez Asię sprawią, że zakochani w sobie bohaterowie, zaczną się od siebie oddalać. Andrzej będzie szukał pocieszenia w znajomości z Magdą. W tej roli zobaczymy młodą, debiutującą aktorkę.

Z kolei Asia rzuci się w wir pracy. "Uda mi się po latach spotkać z Kasią Figurą, z którą grałam w 'Żurku'. Jej bohaterka jest fotografem i pomoże Asi znaleźć nową pracę" - zdradza Natalia Rybicka. Czy jednak miłość zwycięży i Asia z Andrzejem spotkają się na ślubnym kobiercu? Na razie z pewnością jest więcej pytań niż odpowiedzi dotyczących nowych wątków i bohaterów. Jednak tym bardziej, z większym zainteresowaniem widzowie będą śledzić ich nowe perypetie.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: losy | Londyńczycy