Reklama

Oscary 2008

"KSD": Moja bohaterka eksploduje

Dominikę Łakomską, znaną dotąd przede wszystkim z "Egzaminu z życia" od niedawna możemy oglądać w nowym serialu - "Klub szalonych dziewic", gdzie gra przykładną żonę i kochającą matkę dwójki dzieci. W jakim stopniu aktorka przypominana swoją bohaterkę?

Serialowa Daria Braniecka nie pracuje zawodowo, zajmuje się domem. Aktorka również od niedawna jest młodą mamą i przyznaje, że doświadczenie zdobyte w praktyce pomogło jej nieco w tworzeniu kreacji.

Reklama

"W serialu jestem mamą nieco starszych dzieci, Borys ma 6, a Gosia 8 lat, a moja córeczka ma 10 miesięcy. Mam mało doświadczenia, sporo się jeszcze muszę nauczyć. Ale samo poznanie uczucia macierzyństwa pomaga mi w kreowaniu tej roli" - przekonuje.

Połączenie pracy i macierzyństwa wymaga jednak dużo wysiłku i poświęcenia. Łakomska wspomina, że zaczęła przygotowania do udziału w serialu, gdy jej córeczka miała zaledwie 5 miesięcy. Tylko dzięki wsparciu męża pogodziła bez przeszkód obowiązki prywatne z zawodowymi.

Aktorka wyznaje, że wierzy w ten rodzaj przyjaźni, jaką prezentują bohaterki "Klubu szalonych dziewic", znające się od 15 lat.

"Taka przyjaźń jest możliwa. Potrzebna jest do tego cierpliwość i wyrozumiałość. Mam przyjaciółki z podstawówki, ale utrzymanie stałego kontaktu w naszym przypadku jest bardzo trudne. Moje przyjaciółki kibicują mi do dziś, wysyłają SMS-y, dają mi ogromne wsparcie" - opowiada artystka.

W życiu prywatnym w kontaktach z koleżankami ma jednak spore zaległości. W przeciwieństwie do granej przez siebie bohaterki, nie spotyka się bowiem z nimi regularnie.

"Od lat nie mieszkam w swojej rodzinnej miejscowości, ale gdy jadę w tamte strony, to zawsze staramy się spotkać. Wtedy widzę, że niby wszystko się zmienia, a jednak to, co najważniejsze, pozostaje takie samo" - twierdzi Łakomska.

Daria Braniecka to najspokojniejsza z "szalonych dziewic". Aktorka zdradza jednak, że pozory mylą, a jej bohaterka bardzo się zmieni.

"Daria nie chce poznać prawdy o sobie. Poświęca się dla swojej rodziny, dla dzieci, ale jest tak dynamiczną osobą, że to musi w końcu eksplodować. Nie ma szansy, aby można było przez całe życie przejść spokojnie, kumulując w sobie taką energię" - tłumaczy aktorka.

Z Dominiką Łakomską rozmawiała Edyta Madej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: klub | aktorka | bohaterka