Reklama

Oscary 2008

Karolina Gruszka jak Mata Hari

Równie piękna, co skromna. Pracowita, ale wymagająca. Karolina Gruszka wkrótce zabłyśnie w serialu "Czas honoru".

Zachwycił się nią słynny amerykański twórca David Lynch. A jeszcze bardziej - rosyjski reżyser Iwan Wyrypajew. Do tego stopnia, że poprosił ją o rękę!

Reklama

30-letnia Gruszka, która gra od dziewiątego roku życia, zupełnie nie gwiazdorzy. Chce być aktorką i ciężko na to pracuje. Nie narzeka na brak propozycji, ale jest wybredna - chce mieć wpływ na swój sceniczny oraz ekranowy wizerunek.

Prywatnie do tego stopnia unika reklamy, że do zawarcia związku małżeńskiego z Wyrypajewem przyznała się... po dwóch latach.

David Lynch, który w 2003 roku przyjechał na festiwal filmowy Camerimage do Łodzi, zaprosił Polkę do zagrania w jego etiudzie. I mówił później: "To wspaniała aktorka. Wydaje się, że nie ma czegoś takiego, czego ona nie potrafiłaby zagrać. Wierzę, że Karolina będzie znana na całym świecie".

Tymczasem ona wybrała wschód: zakochała się w Rosji i w rosyjskim artyście. Dla niego zrezygnowała i z Hollywood, i z angażu w Teatrze Narodowym. Chciała grać w filmach i sztukach swojego męża.

A potrafi zagrać wszystko. Sensacją była jej rola w spektaklu Wyrypajewa "Lipiec" w warszawskim Teatrze na Woli, gdzie wcieliła się w 60-letniego mordercę.

Jej najnowsze filmy to komedia kryminalna "Trick" oraz "Mistyfikacja".

Wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć aktorkę w popularnym serialu telewizyjnym "Czas honoru". W trzecim sezonie produkcji TVP aktorka wcieli się w postać znanej berlińskiej piosenkarki Ingeborg Neumann, dawnej kochanki szefa gestapo Larsa Rainera (Piotr Adamczyk).

W Warszawie artystka zatrzymuje się w jego mieszkaniu, nadal łączy ich przyjaźń i wspomnienie dawnej miłości. W czasie występu w restauracji "Eden" jej uroda i talent zwracają uwagę majora Halbego z Abwehry (Krystian Wieczorek). Zostaje zaproszona przez niego na kolację, na której postanawia wyciągnąć od niego informacje...

W efekcie włącza się w niebezpieczną i skomplikowaną grę wywiadów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Kurier TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czas honoru | Lynch | David Lynch | Karolina Gruszka | gruszka | mata | Mata Hari