Reklama

Oscary 2008

Jesienny wysyp seriali

Główne kanały telewizyjne przygotowują się do jesiennego sezonu. Od września widzowie Telewizji Polskiej, TVN oraz Polsatu mogą spodziewać się nowych seriali, a także kontynuacji ulubionych pozycji z poprzednich sezonów.

TVP1

Reklama

Jednym z nowych seriali TVP1 będą "Ratownicy". Jest to serial opowiadający losy ratowników górskich. Widzowie poznają zarówno ich zawodowe zmagania, jak i osobiste historie. W rolę bohaterów wcielą się m.in. Bogusław Linda, Natalia Rybicka, Roma Gąsiorowska, Mariusz Bonaszewski, Tomasz Schuchardt, Oriana Soika.

Jesienią na antenie Jedynki pojawi się także "Miłość nad rozlewiskiem", jest to kontynuacja serialu "Dom nad rozlewiskiem". W serialu zagrają m.in. Joanna Brodzik, Bartek Kasprzykowski, Olga Frycz, a nową bohaterką będzie aktorka, w rolę której wcieli się Maria Pakulnis.

TVP2

TVP2 szykuje kontynuacje swoich przebojów. Trzecią serię serialu "Tancerze" wyreżyseruje Xawery Żuławski. W nowym sezonie zmieni się odtwórca roli Piotra - Sebastiana Fabiańskiego zastąpi Gabriel Piotrowski znany z telewizyjnego programu tanecznego. Produkcja "Tancerze" realizowana jest na podstawie hiszpańskiego formatu zainspirowanego - wielokrotnie nagradzaną - amerykańską produkcją "Fame".

Jesienią na antenie telewizyjnej Dwójki pojawi się także trzecia część serialu wojennego "Czas honoru". W nowej serii do serialu dołączy Paweł Małaszyński, który wcieli się w rolę Tadeusza, piątego dywersanta, który m.in. pomoże przewieźć łup w bezpieczne miejsce, po udanym napadzie na Reichsbnak.

Polsat

Dwie nowe produkcje szykuje także Polsat. Twórcy "Rancza" dla Polsatu kręcą serial o zakręconych policjantach - "Chudy i jego ludzie". Role główne w serialu grają m.in. Cezary Żak (Chudy), Piotr Pręgowski (Marian), Michał Żurawski (Łukasz), Dorota Segda (Lola, żona Chudego), Anna Cieślak (Sylwia), Edyta Olszówka (Barbara), Paulina Chapko (Kasia), Marian Dziędziel (szef komisariatu), Michał Marczewski (komisarz Rataj) i inni. Pierwowzorem "Chudego i jego ludzi" jest hiszpański serial "Los Hombres de Paco" na licencji Imachina International Sales.

Druga nowością Polsatu ma być serial "Szpilki na Giewoncie", czyli intrygi, romanse i góralskie klimaty. Główną bohaterką serialu będzie 29-letnia Ewa Drawska (grana przez Magdalenę Schejbal), przebojowa dyrektorka biura reklamy w ogólnopolskim dzienniku. Po odrzuceniu niewybrednych propozycji szefa zostaje jednak "zesłana" do oddziału firmy w Zakopanem. W serialu wystąpią także Ilona Ostrowska, Małgorzata Pieczyńska oraz Piotr Zelt.

W jesiennej ramówce Polsatu nie zabraknie także drugiego sezonu serialu "Hotel 52". W hotelu pojawi się m.in. nowy bohater, lekarz którego zagra Filip Bobek.

TVN

Z kolei widzowie TVN mogą spodziewać się drugiej serii serialu "Majka". W jesiennej ramówce nie zabraknie także drugiego sezonu "Usta usta" - w serialu gościnnie pojawią się m.in. Anna Mucha oraz Przemysław Sadowski.

Warto zauważyć, że to tylko część jesiennych nowości szykowanych przez stacje telewizyjne. Wszystkie zostaną zdradzone podczas konferencji prasowych prezentujących jesienne ramówki stacji.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Media2.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: spodziewać | TVN SA | TVP1 | widzowie | serial