Reklama

Oscary 2008

Jej piersi... inspirują kobiety

Wśród brytyjskich kobiet gwałtownie wzrósł popyt na operacyjne powiększanie biustu. Chirurdzy plastyczni uważają, że osobą, która po części przyczyniła się do tej mody jest zmysłowa aktorka Christina Hendricks, znana z serialu "Mad Man".

Ze statystyk opracowanych przez British Association of Aesthetic Plastic Surgeons (BAAPS) wynika, że w porównaniu z rokiem 2009, liczba Brytyjek, które zdecydowały się powiększyć biust wzrosła o 10 proc.

Reklama

Źródło to zasugerowało, że na tę tendencję mogła wpłynąć zmysłowa i pełna sylwetka Hendricks.

"Można to uznać za jeden z argumentów. Christina Hendricks to wspaniała kobieta, a figura klepsydry znowu wraca do łask" - wyjaśnia przedstawiciel BAAPS.

Operacje powiększenia piersi zawsze cieszyły się największą popularnością w Wielkiej Brytanii.

"Tego typu wzrost jest niezwykle imponujący, szczególnie, że obecnie mamy do czynienia z najtrudniejszym okresem recesji. Wzrost popularności operacji powiększenia piersi jest również niebywały dlatego, że wcześniej popyt na ten zabieg został spowolniony" - wyjaśnia specjalista z BAAPS.

Dane BAAPS również potwierdzają nieuchronny wzrost popularności zabiegów chirurgii plastycznej w Wielkiej Brytanii. W ciągu sześciu lat liczba zabiegów wykonywanych przez członków BAAPS wzrosła trzykrotnie. W 2003 roku wykonano 10 738 zabiegów, w roku 2009 liczba ta wzrosła do 36 482 zabiegów.

Najwyraźniej kobiety wzięły sobie do serca słowa brytyjskiej minister do spraw równości, Lynne Featherstone, która w lipcu 2010 roku uznała Hendricks za wzór do naśladowania.

"Christina Hendricks jest absolutnie fantastyczna. Potrzebujemy więcej takich kobiet. Kiedy kobieta o krągłych kształtach staje się wzorem do naśladowania, od razu robi się z tego sensację. Nie powinno to być tak niezwykłe" - apelowała pani minister.

Chęć naśladowania Hendricks wydaje się oznaką niezwykłej zmiany w mentalności. Jednak ona sama nie czuje się dobrze ze swoimi pełnymi kształtami w rozmiarze 42, szczególnie kiedy otaczają ją "niewidzialne" koleżanki po fachu noszące rozmiar "0".

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Christina Hendricks | aktorka | pierś | powiększanie biustu | Mad Men