Reklama

Oscary 2008

Gwiazdy przyciągną widzów?

"Hotel 52" to luksus i surowe zasady. Wszystko musi błyszczeć, smakować, a pracownicy chodzić jak w zegarku. Czy nowa właścicielka wywróci ten świat do góry nogami? Już dziś pierwszy odcinek nowego serialu.

Natalia (Laura Samojłowicz) właśnie wróciła z Paryża. Pilnie wezwał ją ojciec (Zbigniew Stryj), właściciel warszawskiego, czterogwiazdkowego Hotelu 52. Prosi ją, aby przejęła część jego obowiązków. Jednak dziewczyna nie chce o tym słyszeć. Jest młoda, spontaniczna i bezpośrednia. Nie pasuje do świata "białych rękawiczek" i zawodowej uprzejmości. Ale hotelem będzie się musiała zająć prędzej, niż myśli. I nie zdąży pojednać się z ojcem...

Reklama

Po nagłej śmierci Mariusza Lipskiego, Natalia przejmuje rodzinny interes. Dla szalonej 23-latki z duszą artystki to skok na głęboką, zupełnie nieznaną wodę. Tym bardziej że większość pracowników patrzy na nią, delikatnie mówiąc, nieufnie.

We znaki da jej się zwłaszcza menedżer hotelu, Iwona Szwed (Magdalena Cielecka). Jest zupełnie inna od głównej bohaterki - dojrzała, chłodna, zdystansowana. Do tego przez lata była kochanką ojca Natalii... Różnice charakteru, wieku i dawne, odżywające co pewien czas animozje, nie ułatwiają im współpracy. Jednak w trudnych sytuacjach panie potrafią zewrzeć szyki i nawzajem się wspierać.

Na szczęście do pomocy mają oddanych im mężczyzn. Natalię wspiera Artur Górski (Krzysztof Kwiatkowski), student prawa, który marzenia o adwokackiej todze musiał na razie zamienić na pracę w hotelowej recepcji. Artur czuje do Natalii coś więcej, ale nie potrafi zaangażować się emocjonalnie. Z kolei Iwona może zawsze liczyć na Michała Horwata (Rafał Królikowski), swojego dawnego narzeczonego, którego zatrudniła na ważnym stanowisku konsjerża.

Ale obok czwórki głównych postaci, w Hotelu 52 pracuje mnóstwo innych ciekawych osób, które skrywają tajemnice. Czasami dramatyczne albo wstydliwe. Mają je także hotelowi goście.

Każdy odcinek serialu ma bowiem swoich własnych bohaterów, którzy w hotelu zostawiają nie tylko pieniądze oraz ślad w księdze gości, ale również kawałek życia. Śledzimy ich przejmujące, niecodzienne problemy, które Natalia i jej zespół zawsze starają się rozwiązać. I nawet, jeśli interwencja nie jest skuteczna, poznajemy prawdziwe cechy charakteru pracowników hotelu. Powoli okazuje się, kto jest jakim człowiekiem.

Hotel 52 jest takim miejscem, w którym możliwe jest każde spotkanie i wszystko może się zdarzyć. Goście, wśród których są biznesmeni, artyści, politycy, a nawet gangsterzy, mają najróżniejsze życzenia i zachcianki. Zadaniem bohaterów serialu jest je spełnić, a przy tym zachować dyskrecję. W końcu za to im płacą!

Ale to tylko część hotelowej rzeczywistości. Tam, gdzie goście nie zaglądają, tętni drugie życie, często jeszcze bardziej dramatyczne. Recepcjonistka Paula (Magdalena Kumorek) z poświęceniem opiekuje się chorym mężem, z kolei małżonek cichej pokojówki Joli (Magdalena Stużyńska) ma aż za dużo energii...

Pod wpływem pracy w hotelu, Natalia będzie się zmieniać. Na naszych oczach sprawdzi siłę starych przyjaźni i zbuduje nowe. Zakocha się i przekona, że najtrudniej zrozumieć tych, na których najbardziej nam zależy.

W serialu wydarzenia dramatyczne mieszają się z komediowymi, dobro przeplata się ze złem, uczucia z wyrachowaniem, smutek z wybuchami radości. Atutem produkcji jest również obsada. W rolach hotelowych gości zobaczymy m.in. Annę Samusionek, Beatę Ścibakównę, Ewę Telegę, Jacka Borkowskiego, Mateusza Damięckiego, Tomasza Dedka, Piotra Szwedesa, Leszka Teleszyńskiego, Wacława Warchoła oraz Lesława Żurka.

Pierwszy odcinek "Hotelu 52" już w czwartek, 25 lutego, o 21:00 w Polsacie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych serialach i podyskutować o nich, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: świat | goście | seriale | Hotel 52 | odcinek | hotel | 'Gwiazdy'