Reklama

Oscary 2008

Gwiazda "M jak miłość" w "Na dobre i na złe"

Nowa rola Teresy Lipowskiej! Aktorka znana przede wszystkim z serialu "M jak miłość?" trafia do szpitala w Leśnej Górze. Czy były uczeń pomoże emerytowanej polonistce?

Doktor Sambor (Radosław Krzyżowski) i Dorota (Joanna Liszowska) wymykają się na wycieczkę. Trafiają do zabytkowego domu pracy twórczej, po którym oprowadza ich pani Jadwiga (Teresa Lipowska), emerytowana polonistka. W czasie opowiadania kolejnej pikantnej anegdoty o bawiących tu niegdyś literatach, przewodniczka mdleje. Sambor zabiera ją do szpitala, gdzie nauczycielka odzyskuje przytomność i... rozpoznaje doktora Pawicę (Andrzej Zieliński).

Okazuje się, że był jej uczniem i kiedyś uciekł ze szkoły, żeby nie zagrać roli na akademii. Pani profesor ciągle mu to pamięta. Nie czas jednak na wspominki, bo panią Jadwigę trzeba natychmiast operować. Tylko że ona się na to nie zgadza. Jak ją przekonać? Pawica wpada na pomysł "przekupstwa".

Reklama

Zagra rolę ze "Ślubów panieńskich", a pani Jadwiga podpisze zgodę. Finał transakcji nas zaskoczy. "Od dziewięciu lat marzyłam, żeby w zagrać w Na dobre i na złe" - mówi Teresa Lipowska.

I dodaje: "Te tematy są mi bliskie, bo kiedyś sama składałam papiery na medycynę".

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień