Reklama

Oscary 2008

Gruszka berlińską piosenkarką

Karolina Gruszka dołączyła do obsady serialu "Czas honoru". W trzeciej serii produkcji TVP zobaczymy ją w roli znanej berlińskiej piosenkarki Ingeborg Neumann.

Neumann to dawna kochanka Larsa Rainera, szefa gestapo (Piotr Adamczyk). W Warszawie Ingeborg zatrzymuje się w jego mieszkaniu, nadal łączy ich przyjaźń i wspomnienie dawnej miłości.

Reklama

W czasie występu w restauracji "Eden" jej uroda i talent zwracają uwagę majora Halbego z Abwehry (Krystian Wieczorek). Zostaje zaproszona przez niego na kolację. W niebezpieczną i skomplikowaną grę wywiadów włącza się atrakcyjna kobieta...

W nowych odcinkach serialu zobaczymy również Pawła Małaszyńskiego, który zagra niemieckiego agenta, wokół którego będzie rozgrywał się jeden ze znaczących wątków serii.

Od ostatniego serialu, w którym grałem, czyli 'Twarzą w twarz' upłynęły ponad dwa lata - Małaszyński wyznał w rozmowie z "Tele Tygodniem"..

- Przez ten czas czekałem na interesującą serialową rolę, na bohatera, który ma coś do powiedzenia, przekazania, zagrania. Który nie jest papierowy, bezbarwny i nijaki. Teraz się doczekałem. Tadeusz jest czarnym charakterem, bezwzględnym, wyrachowanym oficerem Abwehry, dla którego unicestwienie wroga jest życiowym priorytetem, ale trudno jednoznacznie go oceniać. To złożona, skomplikowana postać, oddana swojej sprawie. Prowadzi podwójną, śmiertelnie niebezpieczną grę, do której od wielu lat się przygotowywał - dodał aktor.

Wiele wątków trzeciego sezonu serialu trzymanych jest, jak na razie, w tajemnicy.

- To zrozumiałe, po co odbierać widzom przyjemność oglądania i ujawniać zaskakujące momenty - uważa Kuba Wesołowski.

W trzeciej części oprócz znanych bohaterów (Maciej Zakościelny, Daniel Olbrychski, Ewa Wencel, Anna Romantowska, Krzysztof Globisz) pojawią się także nowi. Opróćz Małąszyńskiego i Gruszki do obsady serialu dołączą: Tomasz Dedek (zagra stosującego brutalne metody śledcze Tannenberga) i Robert Kozyra (w roli Ludwiga Fischera, gubernatora Warszawy). Zupełnie nieoczekiwanie odnajdzie się też starszy brat Janka (Antoni Pawlicki), Staszek (Mateusz Janicki).

- Przypadkiem wpadną na siebie na ulicy i nie będą mogli w to uwierzyć. Mój młodszy brat był przekonany, że zginąłem podczas bombardowania, ja sądziłem, iż Janek trafił do obozu internowanych. Po chwilowej euforii dojdzie jednak między nimi do ostrej konfrontacji, ponieważ Staszek związał się z komunistami i już przygotowuje zaplecze dla sowieckich agentów - mówi Janicki.

Premiera trzeciego sezonu "Czasu honoru" planowana jest na jesień.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karolina Gruszka | neumann | gruszka | piosenkarki