Reklama

Oscary 2008

Czym zaskoczą nowi "Tancerze"?

Nowe postacie, rodzące się uczucia i zawody miłosne - w kolejnych odcinkach popularnego serialu "Tancerze" czeka nas sporo niespodzianek. Niektórzy bohaterowie będą musieli całkiem zmienić swoje życie.

Ekipa filmowców, aktorzy i tancerze dwoją się i troją, aby końcowy efekt ich pracy zyskał uznanie widzów. Na planie - w wielkiej, specjalnie wybudowanej na potrzeby serialu hali w podwrocławskich Bielanach, są już od bladego świtu.

Reklama

Pracy jest sporo, ale o nerwowej atmosferze nie ma mowy. Nawet nieoczekiwane zdarzenie, jak choćby to sprzed paru minut, kiedy z powodu potwornego bólu zęba plan opuścił Wojciech Mecwaldowski (serialowy Jerzy, nauczyciel muzyki) nie burzą rytmu pracy.

- Zaczynamy zdjęcia wcześnie rano, kończymy późnym wieczorem. Na zrealizowanie całości mamy 65 dni i musimy się z tym uporać do połowy lipca. Powstanie 13 odcinków, które zobaczymy już jesienią - mówi Xawery Żuławski, reżyser nowej transzy.

A w niej czeka na nas mnóstwo niespodzianek, wątków miłosnych, intryg i oczywiście żywiołowego tańca.

- Do studentów drugiego roku w szkole Heleny Nałęcz-Gonzales dołączy zwariowana na pozór Marta oraz Miron, wszechstronnie uzdolniony chłopak z mroczną przeszłością. Dowiemy się również, na kogo skieruje swoją uwagę Piotr - dodaje Żuławski.

Rolę Piotra gra tym razem znany z udziału w 'You Can Dance - Po prostu tańcz!' Gabriel Piotrowski, który zastąpił Sebastiana Fabiańskiego. Inni, znani już bohaterowie, też nie będą się nudzić. W ich życiu nastąpi wiele istotnych zmian.

Robert (Kamil Czarnecki), twardziel i podrywacz, desperacko będzie walczył o miłość, szansę zaś na odnalezienie swojej drugiej połowy dostanie profesor i dyrektor administracyjny szkoły Bernard Kruk (Mirosław Baka).

Wyjaśni się też, czy związek uczennicy Ingi (Natalia Lesz) i nauczyciela (Wojciech Mecwaldowski) przetrwa przykre zawirowania.

- Przed chwilą kręciliśmy scenę, w której Inga orientuje się, że zgubiła pierścionek zaręczynowy od Jerzego. Jest w okropnym dołku, poza tym ukrywa ten smutny fakt przed narzeczonym. Jej najbliższa przyjaciółka, Dorota, wpada na pomysł, aby pieniądze na zakup identycznego pierścionka pożyczyła jej Sylwia - wyjaśnia Lesz.

- Zgubiony pierścionek to nie jedyny problem, para poszukuje własnego kąta, na razie pomieszkuje u profesorów. Na domiar złego Roma nie może się pogodzić z utratą Jerzego i próbuje ingerować w nasz związek - dodaje piosenkarka.

Konflikt między Romą a Ingą to jeden z głównych wątków trzeciej części serialu.

- Ponieważ mam władzę, będę starała się upokarzać na oczach studentów znienawidzoną uczennicę. Niejednokrotnie pokażę swoją wyższość, ale czy wyjdzie mi to na dobre? - zastanawia się Katarzyna Glinka, która gra Romę.

A co czeka ambitną i sympatyczną studentkę Dorotę? Do tej pory była nieśmiała, ale teraz zyska większą pewność siebie, w jej otoczeniu pojawi się więcej mężczyzn, nawiąże nowe znajomości.

- Piotr oczywiście nadal pozostanie miłością jej życia, ale nie będzie już w niego tak bardzo zapatrzona - ujawnia, grająca ją Karolina Szymańska.

- Dzięki pracy w tym serialu nabrałam ogromnego doświadczenia i po raz pierwszy zetknęłam się z profesjonalnym tańcem - dodaje.

Artur Krasicki

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zaskoczenie | Życie | tancerz | bohaterowie | Tancerze