Reklama

Oscary 2008

"BrzydUla" czy "Ojciec Mateusz"?

Już 25 stycznia 2010 poznamy zwycięzców organizowanego przez "Tele Tydzień" plebiscytu na najpopularniejsze osobowości i programy telewizyjne. W tym roku Telekamery przyznane zostaną po raz pierwszy w nowej kategorii - najlepsza adaptacja serialu zagranicznego.

Wśród nominowanych produkcji znalazły się: "BrzydUla" (TVN), "Malanowski i partnerzy" (Polsat), "Ojciec Mateusz" (Jedynka), "Tancerze" (Dwójka) , "Tylko miłość" (Polsat).

Reklama

"BrzydUla"

Chyba nikt nie przypuszczał, że opowieść o mało efektownej (za to zdolnej i sympatycznej) dziewczynie, która trafia do kolorowego, eleganckiego świata, okaże się aż takim sukcesem. Zwłaszcza gdy tytułowa bohaterka stała się motylem! Walczącej o szczęście i miejsce w świecie mody Uli kibicują miliony. Nic dziwnego. To pasjonująca opowieść.

Serial oparto na formacie kolumbijskim. Na całym świecie powstało już kilkanaście wersji tego przeboju. Najpopularniejsza jest amerykańska wersja - "Brzydula Betty", w której główną rolę gra America Ferrera. W polskiej wersji serialu Brzydulę zagrała Julia Kamińska.

Zobacz, co o serialu powiedziała nam Julia, czyli filmowa Ula Cieplak:

"Malanowski i Partnerzy"

Do tego biura detektywistycznego trafiają desperaci, którym nikt inny nie chciał lub nie umiał pomóc. Piątka detektywów podejmuje się zadań wymagających dyskrecji i odwagi. Szefa biura gra Bronisław Cieślak, znany z roli porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się". Wnosi tu doświadczenie i odrobinę cynicznego humoru, a jego młodzi partnerzy entuzjazm.

Serial oparto na niemieckim formacie docu-crime.

Zobacz zapowiedź serialu:

"Ojciec Mateusz"

Turyści widzą zachwycający Sandomierz, zabytkowe kamienice i kościoły, ale tylko miejscowy proboszcz wie, ile dramatów kryje się za malowniczymi fasadami. Spieszy z pomocą wszystkim potrzebujacym, a jego talenty detektywistyczne sprawiają, że z powodzeniem wyręcza policjantów. Kolejny sukces Artura Żmijewskiego, tym razem jako życzliwego i mądrego księdza.

"Ojciec Mateusz" to serial telewizyjny, zrealizowany w oparciu o kultowy włoski format "Don Matteo", który od ponad ośmiu lat w publicznej telewizji RAI UNO niezmiennie gromadzi przed telewizorami miliony widzów.

Zobacz, co na temat serialu mówił - jeszcze przed emisją - Artur Żmijewski:

"Tancerze"

Prywatna szkoła tańca przyciąga najbardziej utalentowanych młodych ludzi. Z nauką w niej wiążą ogromne nadzieje na spełnienie swoich marzeń. Czeka ich ciężka praca i stres, bo barierę egzaminów końcowych pokonają tylko najlepsi. Ale muszą ryzykować. Są intrygi, romanse i rywalizacja wśród uczniów i nauczycieli. I wspaniały taniec!

"Tancerze" to polska wersja hiszpańskiego tasiemca "Un Paso Adelante", którego inspiracją był amerykański serial "Fame" (1982-1987).

Kasia Glinka, która w "Tancerzach" gra nauczycielkę tańca Romę, opowiada o serialu:

"Tylko miłość"

Wychowujący samotnie córkę, wdowiec i dwie, rywalizujące o niego atrakcyjne kobiety. Miłość, namiętność i... zbrodnia. A do tego piękne aktorki. Urszula Grabowska oraz Małgorzata Kożuchowska i zabójczo przystojny Bartek Świderski. Ich perypetiom kibicowały miliony. Jaka szkoda, że ten serial o perypetiach trzydziestolatków został już zakończony.

"Tylko miłość" z przymrużeniem oka:

Głosuj na swoich faworytów do Telekamer "Tele Tygodnia" 2010.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych serialach i podyskutować o nich, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl.

Czytaj także:

Telekamery: Poznajmy nominowanych

Wybierz najlepszego polskiego aktora!

Telekamery: Brodzik czy "BrzydUla"?

Przypominamy, że tym roku żadna stacja telewizyjna nie pokaże gali Telekamery "Tele Tygodnia" 2010. Ceremonię będzie można obejrzeć tylko u nas! INTERIA.PL przeprowadzi bezpośrednią transmisję! Zapraszamy!!!

Telekamery 2010 on Facebook


INTERIA.PL

Reklama