Reklama

Oscary 2008

Będzie ślub w "M jak miłość"?

Powtórne oświadczyny to ogromny stres. Tomek (Andrzej Młynarczyk) boi się zrobić fałszywy krok, ale zdecyduje się podjąć ryzyko i ponownie poprosić Małgosię (Joanna Koroniewska) o rękę.

Radość będzie mieszała się teraz ze smutkiem w życiu Małgosi i Tomka. Oboje, nareszcie pogodzeni, czekają na narodziny własnego dziecka. Z drugiej strony zdają sobie sprawę z tego, że wkrótce staną się jedynymi opiekunami Zosi (Julia Wróblewska). Stan jej matki ciągle się pogarsza. Dlatego Tomek zadbał o to, żeby dziewczynka jeszcze raz mogła ją zobaczyć. Wszyscy jednak wiedzą, że chorą mógłby ocalić tylko cud....

Reklama

W pewnym momencie Małgosia zda sobie sprawę z tego, że mała boi się o swoją przyszłość. Nie wie, czy będzie mogła zostać z nią i Tomkiem, skoro spodziewają się dziecka. Wzruszona będzie przekonywała dziewczynkę, że już należy do ich rodziny. Gdy dostanie od Marty album na zdjęcia swojego dziecka, na pierwszej stronie wklei fotografię Zosi.

Tomek wie, jaka odpowiedzialność na nim spoczywa. Jako prawny opiekun Zosi miałby duże szanse na przeprowadzenie adopcji, ale przecież sąd rodzinny nie powierzy opieki nad kilkulatką samotnemu mężczyźnie. Musiałby wziąć ślub z Małgosią. Jak jednak odpowie ona na jego powtórne oświadczyny? Czy nie poczuje się urażona pośpiechem, zepchnięta na drugi plan.

Wątpliwości będzie sporo, ale Tomek w końcu zdobędzie się na odwagę. Gdy zostaną na chwilę sami, delikatnie przyłoży dłoń Małgosi do policzka.

"Wiem, że to nie jest dobry czas i miejsce, ale musimy ustalić parę spraw. W tym jedną bardzo ważną. A dla mnie, najważniejszą" - zacznie mówić z dużym napięciem.

"Nigdy nie sądziłem, że będziemy o tym rozmawiać w takich okolicznościach. Ale wiesz, że niezależnie od wszystkiego, co się stało i tak chciałem cię o to prosić. Chyba domyślasz się, o co chodzi?" - Tomek nie odrywa wzroku od twarzy ukochanej.

A Małgosia... milczy. Wie, że to oświadczyny. I że dla dobra Zosi powinna powiedzieć "tak". Ale czy ufa Tomkowi na tyle, by związać się z nim na całe życie?

Jej odpowiedź poznamy w połowie września.

Tele Tydzień

Reklama