Reklama

Oscary 2021

Oscary 2021: Gala ma być "jak film", bez łączenia się na żywo przez internet

"Nasz plan jest taki, żeby oscarowa gala wyglądała w tym roku jak film, a nie jak widowisko telewizyjne" - deklarują w oficjalnym komunikacie producenci ceremonii: Steven Soderbergh, Jesse Collins i Stacey Sher.

Statuetki Oscarów czekają na właścicieli

Tegoroczną galę wyreżyseruje ją Glenn Weiss, który szósty raz z rzędu sprawdzi się w tej roli.

Reklama

93. gala rozdania Oscarów odbędzie się 25 kwietnia. Wiemy już coraz więcej o jej przebiegu - m.in. z listu producentów gali do nominowanych artystów, którego treść ujawnił branżowy magazyn "Variety". 

W przeciwieństwie do rozwiązania zastosowanego na gali rozdania Złotych Globów, na tegorocznych Oscarach ma nie być łączeń przez Zooma.

"Damy z siebie wszystko, żeby zapewnić wam bezpieczny i przyjemny wieczór. Czujemy, że wirtualne łączenia mogłyby osłabić te wysiłki" - napisali producenci do nominowanych.

Wiadomo już, że gala będzie odbywać się na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles, a cześć artystyczna będzie transmitowana na żywo z Dolby Theatre. Organizatorzy deklarują, że zachowają środki bezpieczeństwa takie, jak na planie filmowym i zapewnią m.in. szybkie testy na koronawirusa, które będą wykonywane na miejscu. 

W liście do nominowanych organizatorzy poprosili o to, by ich wystąpienia w przypadku zwycięstwa nie były za długie. Zachęcili, by skupić się w nich na opowiadaniu historii i odczytywać emocje obecnych na ceremonii. 

Zwrócili też uwagę na dress code. Zasugerowali, by strój na gali był połączeniem inspiracji i aspiracji. Podkreślili też wprost, że strój formalny będzie dobrym rozwiązaniem w przeciwieństwie do stroju codziennego.

Jak zauważa "Variety", chodzi o to, by uniknąć sytuacji takiej jak ta z 2006 roku, kiedy scenarzysta "Tajemnicy Brokeback Mountain" Larry McMurtry odbierał statuetkę w jeansach. 


RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Oscary 2021