Reklama

Oscary 2017

W oczekiwaniu na oscarową galę

89. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 lutego). Jak wyglądają ostatnie przygotowania do wielkiego święta kina?

W oczekiwaniu na oscarową galę

Rozpoczęły się oscarowe próby, rozwijanie czerwonego dywanu i rozstawianie dekoracji. Już w poniedziałek nad ranem (27 lutego) dowiemy się, kto otrzymał upragnioną statuetkę.

Reklama

W tym roku galę po raz pierwszy poprowadzi popularny komik Jimmy Kimmell. Sprawdź, kto jest na liście nominowanych - kliknij tutaj!

Amerykańska Akademia opublikowała na swoim Instagramie film z rozwinięcia czerwonego dywanu. Widać na nim dużą grupę dziennikarzy, którzy śledzą każdy krok ekipy technicznej.

Z kolei na Facebooku Akademii można znaleźć ciekawy materiał z prób do ceremonii. Jego głównymi bohaterami są osoby, które na potrzeby przygotowań do transmisji odgrywają role gwiazd.

Gwiazdy już po raz 16. spotkają się w budynku Dolby Theatre (wcześniej nazywanym Kodak Theatre).

Zdecydowanym faworytem jest "La La Land" - obraz Damiena Chazelle z Emmą Stonę i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. W tym roku Polacy nie wywalczyli żadnych nominacji. Najdalej udało się zajść Zofii Kowalewskiej, której dokument "Więzi" był na tzw. krótkiej liście.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Oscary 2017