Reklama

Oscary 2016

Oscary 2016: Leonardo DiCaprio o zmianach klimatu i filmie "Zjawa"

Leonardo DiCaprio otrzymał swojego wymarzonego Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie "Zjawa". Aktor znany jest jednak nie tylko ze swoich wybitnych talentów scenicznych, ale również ze swojego zaangażowania w walkę o „zieloną” przyszłość naszej planety.

Leonardo DiCaprio z Oscarem

Z tego właśnie powodu, odbierając statuetkę, aktor wezwał do walki z globalnym ociepleniem.

"Zmiany klimatyczne są prawdziwe. To dzieje się na naszych oczach. To jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla naszego gatunku i musimy pracować razem, aby temu przeciwdziałać" - powiedział DiCaprio.

"Film 'Zjawa' był o o walce człowieka z naturą. Naturą, którą wspólnie zawiedliśmy w roku 2015, który był najgorętszym rokiem w historii pomiarów. Nasza ekipa filmowa musiała udać się na najbardziej wysunięte na południe krańce naszej planety tylko po to, by tam odnaleźć śnieg" - tak DiCaprio skomentował fakt, że "Zjawa" kręcona była w Argentynie.

Reklama

"Musimy wspierać przywódców, którzy nie stoją za wielkimi korporacjami zanieczyszczającymi naszą planetę. Stoją za to za zagrożonymi ludami, za miliardami słabych ludzi, którzy będą najbardziej dotknięci przez degradację naszej planet" - mówił.

"Dziękuję wszystkim za tą nagrodę. Ja nie wziąłem tego zwycięstwa za pewnik. Nie bierzmy naszej planety za pewnik" - zakończył DiCaprio.

Aktor znalazł również czas, aby skomplementować swojego ekranowego partnera - Toma Hardy’ego i reżysera Alejandro Inarritu.

"Po pierwsze, chciałbym podziękować mojemu przyjacielowi, Tomowi Hardy’emu. Twój wielki talent może przeważyć tylko twoja przyjaźń. Do pana Inarritu - historia kina wciąż się tworzy, przez ostatnie dwa lata wydeptałeś sobie swoją ścieżkę w dziejach kina. Masz niesamowity talent".         

Przypomnijmy, że "Zjawa" otrzymała Oscara w trzech kategoriach. Oprócz DiCaprio, prestiżową nagrodą uhonorowany został również wspomniany Inarritu (za najlepszą reżyserię). Trzecią statuetkę "Zjawa" otrzymała za najlepsze zdjęcia.

Warto wiedzieć, że Leonardo DiCaprio w kategoriach aktorskich był już pięciokrotnie nominowany do Oscara. Po raz pierwszy na złotą statuetkę miał szansę 22 lata temu, w 1994 roku za najlepszą drugoplanową rolę w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a".

INTERIA.PL

Reklama