Reklama

Oscary 2016

Bukmacherzy typują zwycięzcę Oscarów

Zdaniem amerykańskich bukmacherów, "Spotlight" zwycięży w wyścigu o Oscara w kategorii najlepszy film.

Zdaniem amerykańskich bukmacherów, "Spotlight" zwycięży w wyścigu o Oscara w kategorii najlepszy film.
W polskich kinach "Spotlight" pojawi się już 5 lutego. /materiały dystrybutora

Natomiast zdecydowanym faworytem do oscarowej statuetki w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy jest, bez zmian, Leonardo DiCaprio.

Przypomnijmy, że pierwszą batalię, jaką są oscarowe nominacje wygrała "Zjawa". Najnowszy film meksykańskiego reżysera Alejandro Iñárritu został nominowany w 12 kategoriach. Dziesięć nominacji otrzymał "Mad Max: Na drodze gniewu". Na trzecim miejscu znalazł się "Marsjanin" Ridleya Scotta z siedmioma nominacjami.

"Spotlight" w reżyserii Toma McCarthy’ego otrzymał z kolei sześć nominacji.

Reklama

Według największych serwisów bookmacherskich, to jednak "Spotlight" ma największe szanse na otrzymanie głównej nagrody. Eksperci wyliczyli prawdopodobieństwo sukcesu obrazu MaCarthy’ego na 4/5. Niewiele więcej można zarobić na zwycięstwie "Zjawy"- 6/4. Pozostałe filmy nominowane w kategorii najlepszy film mają już zdecydowanie wyższe kursy. W przypadku "The Big Short" i "Marsjanina" jest to 10/1. Szanse sukcesu "Mad Max: Na drodze gniewu" ocenia się na 20/1. Największym zaskoczeniem dla bukmacherów byłoby zwycięstwo "Brooklyn"- 50/1.

Alejandro Iñárritu jest z kolei faworytem do zwycięstwa w wyścigu o Oscara w kategorii najlepsza reżyseria. Kurs na meksykańskiego reżysera to 8/13. Drugi jest McCarthy- 3/1.

Bardzo niewielki potencjalny zysk ma w perspektywie osoba, która "postawi" na zwycięstwo Leonardo DiCaprio w wyścigu o Oscara za najlepszą kreacje aktorską roku. Amerykański aktor w tej kategorii nominowany jest już po raz piąty. Tym razem jego zwycięstwo jest prawie pewne, a kurs na zwycięstwo DiCaprio to 1/10. Drugi jest Michael Fassbender. Kurs na zwycięstwo niemieckiego aktora wynosi 7/1.

Niekwestionowaną liderką bukmacherów do zwycięstwa w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa jest Brie Larson za rolę w filmie "Pokój". Kurs na jej zwycięstwo wynosi 2/7. Dla porównania, na drugim miejscu znajduje się Saoirse Ronan z kursem 9/2.

Przypomnijmy, że oscarowa gala odbędzie się już 28 lutego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oscary 2016

Reklama