Reklama

Oscary 2011

Oscarowa szansa dla projektantów

Dziewięciu początkujących projektantów stoi przed szansą zaprezentowania swojej kreacji podczas oscarowej gali. W ramach ogłoszonego przez Akademię Filmową konkursu "Oscar Designer Challenge" internauci mogą wybrać swojego faworyta.

Miłośnicy kina i mody mogą do poniedziałku głosować na oficjalnej stronie Oscarów na jedną z propozycji przygotowanych przez dziewięciu uczestników konkursu "Oscar Designer Challenge". Nagrodą jest zaprezentowanie kreacji przez jedną z modelek pojawiających się na scenie w czasie oscarowej nocy.

Reklama

To już trzecia edycja konkursu, którego celem ma być promowanie młodych twórców. "Dla tych projektantów, którzy nie mają możliwości kontaktować się bezpośrednio z gwiazdami, to może być przejście na wyższy poziom" - powiedziała Toni Pickett, koordynatorka "Oscar Designer Challenge".

I miała rację. Ubiegłoroczny finalista - Oday Shakar - przygotował potem czarną kreację, którą Sandra Bullock założyła na MTV Movie Awards 2010. "Ta sukienka była jej wielkim powrotem na czerwony dywan, a projektanta odnalazł jej stylista właśnie za sprawą naszego konkursu".

W tym roku rywalizujący projektanci pochodzą z całego świata. Różnią się też ich kreacje - od prostych i dopasowanych po dramatycznie teatralne. Jedna z uczestniczek, 22-letnia Natalia Romano, zainspirowała się... statuetką, tworząc złotą suknię-syrenę.

"Oscar Designer Challenge" to nie tylko konkurs dla projektantów. Równolegle trwa casting na modelkę, która zaprezentuje wybraną kreację. Efekt końcowy poznamy na gali, która odbędzie się już 27 lutego.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: designer | projektanci | Oscary | Sandra Bullock