Reklama

Najlepsze dokumenty

Reklama

"Duch śniegów": Wyjątkowy dokument w polskich kinach

od 21 stycznia na pokazach przedpremierowych można będzie oglądać dokumentalny film "Duch śniegów".

Dokument "Duch śniegów" ma szansę na Oscara w kategorii "najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny"

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini - śnieżna pantera. 

Twórcami tej opowieści, obfitującej w zapierające dech, dziewicze krajobrazy i zjawiskowe ujęcia jest wielokrotnie nagradzany, wybitny fotograf, Vincent Munier, i utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet. Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis, który zdradził kulisy ich pracy nad muzyką.

Reklama

Nick Cave i Warren Ellis napisali muzykę do filmu "Duch śniegów"

"W sercu tego filmu jest coś, co cię wciąga. Postanowiłem więc zrobić wszystko, by skomponować do niego oryginalną muzykę. Zarezerwowałem pięć dni i zapytałem Nicka, czy mógłby przyjść tylko na jeden dzień, żeby napisać piosenkę przewodnią i pograć na pianinie. Obejrzał film i został przez cztery dni. To jeden z najpiękniejszych filmów, nad jakimi kiedykolwiek pracowaliśmy i jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Gwiazdami są zwierzęta w całej swojej dzikiej chwale, w odsłonie, w jakiej jeszcze ich nie widzieliśmy. Człowiekowi pozostaje pełne szacunku zdumienie" - powiedział Ellis.

Film "Duch śniegów" miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny.

Zobacz również:

W latach 90. była wielką gwiazdą. Powróci na szczyt?

Jego nagie zdjęcia obiegły świat. Skandal ciągnął się latami!

Kto zagra nowego Bonda? Jest siedmiu kandydatów!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Duch śniegów | Nick Cave

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy