Reklama

Najlepsze dokumenty

Reklama

Cate Blanchett wyprodukowała dokument o Charkowie w czasie wojny

Australijska aktorka Cate Blanchett wyprodukowała dokumentalny film "Ukraine: Life Under Attack: Dispatches", przedstawiający sytuację w Charkowie po rosyjskim ataku.

Australijska aktorka Cate Blanchett wyprodukowała dokumentalny film "Ukraine: Life Under Attack: Dispatches", przedstawiający sytuację w Charkowie po rosyjskim ataku.
Cate Blanchett /AFP

Film "Ukraine: Life Under Attack: Dispatches" przedstawia historię obrony Charkowa, opowiedzianej oczami mieszkańców miasta i pomagających im pracowników służb medycznych oraz strażaków, którzy zmagają się ze skutkami "rosyjskiej rzezi" - informuje ukraińskie wydanie "Vogue'a".

Głównym bohaterem godzinnego dokumentu jest strażak Roman, który razem ze swoim oddziałem stara się uratować miasto, pojawiając się na miejscu kolejnych wybuchów. Widzowie przyglądną się też pracy sanitariuszek Tatiany i Iriny, które nie tylko opatrują rannych, lecz także niosą codzienną pomoc ludziom, którzy od kilku tygodni ukrywali się w podziemiach metra.

Reklama

"Ukraine: Life Under Attack: Dispatches" można oglądać na brytyjskim kanale Channel 4 Plus. Cate Balnchett, poza pełnieniem obowiązków producentki filmu, jest także narratorką dokumentu. 

Przypomnijmy, że wiosną 2016 roku Cate Blanchett została Ambasadorem Dobrej Woli UNHCR, czyli agencji do spraw uchodźców.

Sean Penn pokaże prawdę o inwazji Rosji na Ukrainę

Dokument o wydarzeniach w Ukrainie zamierza nakręcić także Sean Penn, który osobiście pojawił się w Kijowie po ataku Rosji.

"Reżyser specjalnie przyjechał do Kijowa, aby utrwalić wszystkie wydarzenia, które obecnie dzieją się w Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj. Sean Penn należy do tych, którzy dziś wspierają Ukrainę w samej Ukrainie. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki przejaw odwagi i uczciwości. Sean Penn demonstruje odwagę, której brakowało wielu innym, w szczególności niektórym zachodnim politykom. Im więcej takich ludzi - prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy wspierają walkę o wolność - tym szybciej możemy powstrzymać tę haniebną inwazję Rosji" - czytamy w oświadczeniu ukraińskiego rządu.

Dokument Penna ma być produkcją Vice Studios we współpracy z Vice World News i Endeavour Content.

Zobacz też:

Katarzyna Figura: Filmowa seksbomba miała kompleksy z powodu małego biustu!

Nicole Kidman: Głośne role i skandale

Sławni, bogaci i seksowni. Mają wszystko, oprócz wysokiego wzrostu. Oto najniżsi aktorzy!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cate Blanchett

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL