Reklama

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2011

Magdalena Popławska: Stracić głowę

Magdalena Popławska to jedna z piątki aktorów nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Artystka doceniona została za rolę w filmie "Prosta historia o miłości".

- Nie wiem czy straciłam głowę dla mojej bohaterki... Straciłam głowę dla tego projektu. Zawsze jak czytam dobry scenariusz, co nie jest takie częste, to traci się trochę głowę. I jeszcze ta cała oprawa, Arek Jakubik który jest fascynatem tego zawodu, jest tak zaangażowany że nie sposób mu nie ulec. To mnie zafascynowało - Popławska opowiada o powodach, dla których zgodziła się wystąpić w niskobudżetowej produkcji "Prosta historia o miłości".

Reklama

- Zastanawiałam się, na ile mam z czerpać z siebie, a na ile - z koleżanek. Mam jedną osobę, która stanowiła inspirację - przyznała Popławska, która w filmie Arkadiusza Jakubika wcieliła się w postać aktorki na planie filmowym.

"Prosta historia o miłości" to opowieść o podróży pociągiem nad morze dwójki scenarzystów, którzy wymyślają fabułę swego nowego filmu. Równocześnie obserwujemy w filmie efekt ich twórczej pracy - relacja, jaka zawiązuje się na planie filmowym między reżyserem oraz dwójką aktorów powstającego filmu.

Razem z Popławską do Nagrody Cybulskiego nominowani są: Jakub Gierszał za rolę w filmie "Sala samobójców", Roma Gąsiorowska za "Ki", Magdalena Czerwińska za "Kreta" i Leszek Lichota za "Lincz".


Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest przez środowisko filmowe "młodym aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością". Laureata poznamy już 7 listopada.

Obok nagrody przyznawanej przez jury równorzędną nagrodę przyznaje publiczność, która może głosować na swoich faworytów na stronie internetowej NagrodaCybulskiego.pl do 31 października.

INTERIA.PL jest patronem medialnym Nagród im. Zbyszka Cybulskiego.

INTERIA.PL

Reklama