Reklama

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2011

Cybulski: To prestiżowa nagroda!

Magdalena Czerwińska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Popławska, Leszek Lichota i Jakub Gierszał to tegoroczni nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. -To prestiżowa nagroda - przyznał Lichota, debiutant na kinowym ekranie.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wręczana jest od 1969 roku a jej celem jest wyłonienie "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością".

Reklama

W tym roku nominowani są: Magdalena Czerwińska za rolę w filmie "Kret" w reż. Rafaela Lewandowskiego, Roma Gąsiorowska za rolę w filmie "Ki" w reż. Leszka Dawida, Magdalena Popławska za kreację w debiucie reżyserskim Arkadiusza Jakubika "Prosta historia o miłości", Jakub Gierszał za rolę w filmie "Sala Samobójców" w reż. Jana Komasy oraz Leszek Lichota za kreację w debiucie fabularnym Krzysztofa Łukaszewicza "Lincz".

- To jest dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że po raz kolejny znalazłam się w gronie nominowanych. Dwa lata temu byłam nominowana za rolę w filmie "Wojna polsko-ruska" oraz za rolę w "Jestem twój". Cieszę się, że nie schodzę poniżej tej poprzeczki - powiedziała Roma Gąsiorowska, która za rolę w filmie "Ki" otrzymała już Złotego Lwa na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Nie po raz pierwszy nominowana jest także Magdalena Czerwińska. Wcześniej pretendowała do tej nagrody za role w filmach "Wojna polsko-ruska" i "Pokój szybkich randek". - Co roku obserwuję, kto jest nominowany i wszystkie te nazwiska dobrze mi się kojarzą. Kibicowałam zawsze wszystkim i śledziłam ich zawodowe losy. W tym roku znów udało mi się znaleźć w tym gronie i to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie - powiedziała Czerwińska.

Szukamy następcy Cybulskiego. Wszyscy nominowani! Czytaj więcej!

Leszek Lichota z nominacji cieszy się podwójnie, ponieważ rola w filmie "Lincz" jest jego fabularnym debiutem. - Krzysztof Łukaszewicz pisząc scenariusz myślał o mnie, wiec poczułem się naprawdę wyróżniony. A teraz otrzymałem nominację do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. To bardzo miłe i ważne dla mnie. To prestiżowa nagroda - zauważył Lichota.


W skład Kapituły Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego wchodzą m.in.: Jacek Bromski, Jan Englert, Maja Komorowska, Krystyna Janda, Agnieszka Odorowicz, Joanna Szczepkowska, Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski i Krzysztof Zanussi.

Pierwszym laureatem nagrody był Daniel Olbrychski. Kolejni to m.in. Marian Opania, Olgierd Łukaszewicz, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Dorota Segda, Marcin Dorociński, Kinga Preis i Maciej Stuhr.

Uroczysta Gala, podczas której poznamy laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, odbędzie się 7 listopada w Warszawie.

Obok nagrody przyznawanej przez jury równorzędną nagrodę przyznaje publiczność, która może głosować na swoich faworytów na stronie internetowej NagrodaCybulskiego.pl do 31 października.

INTERIA.PL jest patronem medialnym Nagród im. Zbyszka Cybulskiego.

INTERIA.PL/PAP

Reklama