Reklama

#MeToo - zaczęło się od Harveya Weinsteina

Reklama

Weinstein będzie sądzony w Wielkiej Brytanii

Brytyjska Koronna Służba Prokuratorska (CPS) nakazała policji postawienie w stan oskarżenia byłego amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina za napaść seksualną na dwie kobiety w Wielkiej Brytanii - głosi komunikat CPS. Weinstein odbywa już w USA karę 23 lat więzienia za tego rodzaju przestępstwa.

CPS, która pełni rolę brytyjskiego oskarżyciela publicznego, podjęła decyzję o postawieniu Weinsteinowi nowych zarzutów po zebraniu stosownych dowodów przez londyńską policję metropolitalną. Nie podano żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących tej sprawy.

Weinstein: Skazany w USA

70-letni obecnie Weinstein został w marcu 2020 roku skazany na 23 lata więzienia za wymuszenie w 2006 roku aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi i gwałt w 2013 roku na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann. Ponad 100 kobiet, w tym słynne aktorki, takie jak Gwyneth Paltrow, Salma Hayek i Uma Thurman, oskarżyło Weinsteina, że od wielu lat dopuszczał się nadużyć seksualnych.

Reklama

We wrześniu 2020 roku królowa Elżbieta II nakazała odebranie mu Orderu Imperium Brytyjskiego kategorii cywilnej.

Weinstein otrzymał honorowy Order Imperium Brytyjskiego w 2004 roku za zasługi dla brytyjskiego przemysłu filmowego. Był to order honorowy, bo Weinstein nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii ani żadnego z krajów Wspólnoty Narodów.  

Zobacz też:

Harvey Weinstein domaga się 5 mln dolarów odszkodowania

Wyrok skazujący Harveya Weinsteina podtrzymany! Dopuścił się napaści seksualnej

Georgina Chapman sfinalizowała rozwód z Harveyem Weinsteinem

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Weinstein Harvey | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL