13. LGBT+ Film Festival
Reklama

13. LGBT+ Film Festival: Krakowska edycja w Kinie Pod Baranami

Podczas 13. edycji LGBT+ Film Festival widzowie będą mogli obejrzeć w ośmiu polskich miastach aż 68 filmów. Krakowska edycja imprezy odbędzie się w dniach 9-15 maja w Kinie Pod Baranami.

Podczas 13. edycji LGBT+ Film Festival widzowie będą mogli obejrzeć w ośmiu polskich miastach aż 68 filmów. Krakowska edycja imprezy odbędzie się w dniach  9-15 maja w Kinie Pod Baranami.
13. LGBT+ Film Festival - w maju w Krakowie w Kinie pod Baranami /materiały prasowe

Kino Pod Baranami w Krakowie zaprasza na tegoroczną odsłonę LGBT+ Film Festival: największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia kulturalnego prezentującego kinematografię LGBT+.

W programie m.in. nagrodzone na Festiwalu Sundance "Ma Belle, My Beauty", kanadyjski film "Wildhood", rozgrywający się wśród przedstawicieli narodu Mi'kmaq oraz "Cured" - poruszający dokument o walce o równość.

13. edycja LGBT+ Film Festival w ośmiu polskich miastach

13. edycja LGBT+ Film Festival odbędzie się w ośmiu miastach w całej Polsce i - jak co roku - zawita również do Krakowa. Z tej okazji na ekranie Kina Pod Baranami pojawi się szereg wyjątkowych filmów, ujmujących w filmowe ramy rozmaite doświadczenia queerowych społeczności.

Reklama

Filmem otwarcia we wszystkich festiwalowych miastach będzie "Private Desert" (reż. Aly Muritiba) - brazylijski kandydat do Oscara 2021, wyróżniony na Festiwalu w Wenecji. Jego głównym bohaterem jest zwolniony dyscyplinarnie policjant, który przemierza kraj w poszukiwaniu poznanej w internecie ukochanej, która nagle zamilkła.

Temat poliamorii i biseksualności podejmuje "Ma Belle, My Beauty" Marion Hill, który otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Sundance. Osadzony wśród przepięknych krajobrazów francuskiej prowincji film opowiada historię spotkania po latach, które przywołuje zapomniane wspomnienia i budzi uśpione uczucia.

W programie festiwalu znalazły się także poruszające obrazy młodości i dzieciństwa, na czele z francuskim "Softie" Samuela Theisa (współautora "Party Girl"). Główny bohater filmu - dziesięcioletni Johnny - zdecydowanie wyróżnia się na tle rówieśników. Jest inteligentny, subtelny i wyraźnie zafascynowany nowym nauczycielem, który otwiera przed nim zupełnie inny świat.

O młodości w całkowicie innym zakątku globu opowiada "Girl Picture" Alli Haapasalo - fiński film coming-of-age, którego bohaterki poszukują miłości, bliskości i przyjemności.

Swojego miejsca na ziemi poszukują dwaj bracia, którzy w kanadyjskim filmie "Wildhood" Brettena Hannama decydują się na ucieczkę z domu. W drodze poznają Pasmaya, który - tak jak oni - pochodzi ze rdzennego narodu Mi'kmaq.

Warto też zwrócić uwagę na poruszający film dokumentalny "Cured" Patricka Sammona i Bennetta Singera, opowiadający o walce o skreślenie homoseksualizmu z listy chorób psychicznych, którego dokonano dopiero w 1973 roku.

W programie znalazły się także Hiszpańskie szorty - zestaw filmów krótkometrażowych z półwyspu Iberyjskiego, przedstawiających różne oblicza życia osób nieheteronormatywnych. 

Szczegóły program krakowskiej edycji festiwalu można znaleźć na stronie Kina pod Baranami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LGBT Film Festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy