Reklama

Kowalscy kontra Kowalscy

Jakie talenty skrywają aktorzy serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”?

Wcielanie się w rozmaite postaci to dla nich chleb powszedni. Ale czy odgrywanie artystki, rzeźbiącej w glinie bez wsparcia dublera także? Główna obsada aktorska w serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” miała przed sobą nie lada wyzwania. Niejednokrotnie przydawały się umiejętności – i to nie aktorskie!

Marieta Żukowska w serialu "Kowalscy kontra Kowalscy"

Anna, postać odgrywana przez Marietę Żukowską, to artystka, która w wolnej chwili oddaje się lepieniu wazonów z gliny. To dla niej idealny sposób na upust negatywnych emocji. Marieta Żukowska uczyła się lepienia na kole garncarskim... chwilę przed ujęciami. Miała nawet instruktorkę, która jej w tym pomagała. Ponieważ aktorka ma ogromne zdolności manualne, była pojętną uczennicą.

Jadwiga Kowalska, grana przez Katarzynę Kwiatkowską, zarabia na rodzinę szyciem na maszynie. Na tyle świetnie sobie radzi, że na brak zleceń nie może narzekać. Czy praca na maszynie do szycia była dla samej aktorki wyzwaniem? - Moja babcia potrafiła szyć, więc maszyna jako narzędzie do szycia nie jest mi obce - mówi serialowa Jadzia. - Jeśli chodzi o moje umiejętności - będę szczera - po mistrzowsku udawałam, że potrafię to robić!

Oprócz władania igłą Jadwiga w jednym odcinku pochwali się umiejętnościami wokalnymi. Chwyci nawet za gitarę! Dla ciekawskich - Kasia Kwiatkowska nie tylko potrafi śpiewać, ale doskonale włada tym instrumentem!

Reklama


Henryk Kowalski to prosty mężczyzna o prostym sposobie myślenia. Posługuje się także prostym językiem. - Wymyśliłem sobie, że Henryk mówi bardzo niewyraźnie - wspomina Wojtek Mecwaldowski. - Na początku zostało to przyjęte z wielkim entuzjazmem, bo wszyscy się śmiali, jednak okazało się że widz musi rozumieć, co mówi aktor. To było dla mnie najtrudniejsze - aby zmienić sposób gry i zacząć mówić tak, aby inni mnie rozumieli, aby nie musiały lecieć napisy z tłumaczeniem - dodaje ze śmiechem.

Zenon, senior rodu Kowalskich, krętacz i obibok - w tej roli Paweł Wawrzecki - to wytrawny wędkarz. Dowiemy się o tym w jednym z odcinków serialu. Dla samego aktora wędkowanie nie stanowi większego problemu, nie należy jednak do jego hobby.

Umiejętnościami pochwali się także młode pokolenie aktorów - zarówno Kuba Zdrójkowski (serialowy Nikodem), jak i Patryk Cebulski (serialowy Janek) są utalentowani muzycznie. W jednej ze scen aktorzy śpiewają, a także grają na instrumentach - Kuba na gitarze, a Patryk na perkusji. Co więcej - początkowo Patryk miał grać na gitarze, ale jak okazało się, że jest świetnym perkusistą, reżyser zmienił zdanie. Jedyne, co musiał przećwiczyć, to granie i śpiewanie równocześnie. Nigdy do tej pory tego nie robił.

Od 6 marca w każdą sobotę o godz. 20:05 Polsat pokaże po dwa odcinki serialu "Kowalscy kontra Kowalscy".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kowalscy kontra Kowalscy