Reklama

Hity w Paramount Channel

Paramount Channel: "Wieczór z Romanem Polańskim"

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Wieczór z Romanem Polańskim". Widzowie będą mogli obejrzeć oscarową produkcję "Chinatown" oraz "Dziecko Rosemary" i "Lokatora". Jakie inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Wieczór z Romanem Polańskim". Widzowie będą mogli obejrzeć oscarową produkcję "Chinatown" oraz "Dziecko Rosemary" i "Lokatora". Jakie inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?
"Chinatown" już w sobotni wieczór na antenie "Paramount Channel" /materiały dystrybutora

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, dramat, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (7-13 grudnia)?
Sprawdź program telewizyjny Paramount Channel - kliknij tutaj!

Wieczór filmowy z Romanem Polańskim

"Chinatown"
(emisja: 12 grudnia, godz. 20:00)

Reklama

Los Angeles, lata 30. XX wieku. Prywatny detektyw J.J. "Jake" Gittes (Jack Nicholson) otrzymuje zlecenie od kobiety podającej się za żonę zamożnego konstruktora nadzorującego budowę wodociągów, Hollisa Mulwraya (Darrell Zwerling). Ma śledzić jej niewiernego męża. Niebawem Gittes robi zdjęcia będące dowodem zdrady mężczyzny. Kilka dni później fotografie te ukazują się na pierwszej stronie lokalnego brukowca. Sprawy jeszcze bardziej komplikują się, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie Mulwray i pojawia się Evelyn (Faye Dunaway) jego prawdziwa żona. Domaga się zadośćuczynienia za bezpodstawne zszarganie reputacji zmarłego męża. Gittes musi w tej sytuacji zmienić kierunek śledztwa. Nie podejrzewa, że jego dalsze działania mogą go narazić na niebezpieczeństwo ze strony bogacza Noaha Crossa (John Huston). Niebawem na jaw wychodzą malwersacje finansowe związane z budową tamy wodnej. Przy okazji Gittes poznaje ponurą tajemnicę rodziny Evelyn. Film otrzymał Oscara za scenariusz oraz nominacje do tej nagrody w dziesięciu innych kategoriach.

"Dziecko Rosemary"
(emisja: 12 grudnia, godz. 22:30)

Nowy Jork, rok 1965. Aktor Guy Woodhouse (John Cassavetes) i jego żona Rosemary (Mia Farrow) wynajmują mieszkanie w starej kamienicy. Kilka dni później ich młoda sąsiadka popełnia samobójstwo. Woodhouse'owie poznają starsze małżeństwo, Minnie (Ruth Gordon) i Romana (Sidney Blackmer) Castevetów, u których dziewczyna mieszkała. Z pozoru dobrotliwi, choć nazbyt opiekuńczy sąsiedzi bardzo interesują się Rosemary. Udaje im się zdobyć jej sympatię. Pewnego dnia pani Castevet częstuje Rosemary przyrządzonym przez siebie deserem. Po jego zjedzeniu kobieta traci przytomność. Ma sen, że została zgwałcona przez demona. Niebawem okazuje się, że spodziewa się dziecka. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. Za radą Castevetów oddaje się pod opiekę doktora Sapirsteina (Ralph Bellarny). Przyjaciel Rosemary, Hutch (Maurice Evans), jest bardzo zaniepokojony jej stanem. Na krótko przed porodem kobieta dowiaduje się o jego śmierci. Okazuje się, że zostawił on dla niej książkę o czarnej magii... Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Iry Levina pod tym samym tytułem. Ruth Gordon otrzymała za swoją rolę Oscara, a Roman Polański został nominowany do tej nagrody. Autorem muzyki do filmu jest Krzysztof Komeda.

"Lokator"
(emisja: 13 grudnia, godz. 1:20, 13 grudnia, godz. 22:00)

Urzędnik polskiego pochodzenia, Trelkovsky (Roman Polański) zamierza wprowadzić się do mieszkania w ponurej paryskiej kamienicy. Niestety, przeprowadzkę musi odłożyć na kilka dni, gdyż poprzednia lokatorka, Simone (Romain Bouteille) przebywa w szpitalu po nieudanej próbie samobójczej. Zaintrygowany postępkiem dziewczyny odwiedza ją w klinice. Tam poznaje jej koleżankę, Stellę (Isabelle Adjani). Podczas tej wizyty pacjentka umiera. Wkrótce po zajęciu jej pokoju Trelkovsky przekonuje się, że wśród mieszkańców domu panuje dziwnie nieprzyjemna atmosfera. Zarówno właściciel kamienicy, pan Zy (Melvyn Douglas) jak i dozorczyni (Shelley Winters) zachowują się w stosunku do niego niemal z wrogością. Na domiar złego w jego nowym lokum wciąż wyczuwalna jest obecność zmarłej. Z czasem nieśmiały i zamknięty w sobie Trelkovsky coraz bardziej zaczyna interesować się jej życiem: czyta listy, przegląda garderobę, zbiera wszelkie informacje. Wreszcie sam zaczyna utożsamiać się z postacią dziewczyny. Czuje się przy tym wyobcowany i zaszczuty, podejrzewając wszystkich sąsiadów o spisek mający na celu doprowadzenie go do targnięcia się na własne życie. Niebawem jego nastawienie doprowadza do tragedii... Ekranizacja powieści Rolanda Topora.

Paramount Channel przygotował propozycje nie tylko dla fanów Romana Polańskiego. Co nas jeszcze czeka w tym tygodniu?

"Kowboje i obcy"
(emisja: 7 grudnia, godz. 22:00, 10 grudnia, godz. 20:00)

Arizona, 1873 rok. Na środku pustkowia budzi się mężczyzna, który nic nie pamięta (Daniel Craig). Na ręce ma dziwną bransoletę i jest ranny w bok. Wkrótce zostaje zaatakowany przez trzech zbirów, których udaje mu się bez problemu wyeliminować. Zabiera od nich ubranie i konia i udaje się do niewielkiego miasteczka Absolution. Tam korzysta z pomocy wielebnego Meachama (Clancy Brown), który opatruje jego ranę. Wkrótce bezimienny wpada w kłopoty. Okazuje się, że naprawdę nazywa się Jake Lonergan, jest poszukiwany listem gończym i wyznaczono za niego wysoką nagrodę. Szeryf Taggart (Keith Carradine) zatrzymuje go i zamyka w areszcie. Zamierza wysłać go do odpowiednich służb wraz z rozrabiającym w okolicy synem pułkownika Dolarhyde'a, Percym (Paul Dano). Niedługo później miasteczko zostaje zaatakowane przez statki kosmiczne, które porywają kilkadziesiąt osób. Jake odkrywa, że jego bransoleta jest futurystyczną bronią, która pozwala mu stawić czoło najeźdźcom. Grupa ocalałych organizuje wyprawę, aby uwolnić porwanych bliskich. Kieruje nią chcący uratować syna pułkownik Dolarhyde (Harrison Ford), a wspierają go m.in. właściciel lokalnego baru (Sam Rockwell), któremu kosmici porwali żonę i tajemnicza kobieta (Olivia Wilde). Wkrótce dołącza do nich także Jake, który zaczyna przypominać sobie wydarzenia ze swojej przeszłości.

"Wszystko w rodzinie"
(emisja: 10 grudnia, godz. 22:15, 13 grudnia, godz. 13:10)

Nowy Jork. Mitchell (Kirk Douglas) senior żydowskiego rodu Grombergów, wraca do zdrowia po wylewie. Jego żona Evelyn 9Diana Douglas) także potrzebuje opieki lekarskiej. Ich syn, prawnik Alex (Michael Douglas) pracuje w firmie założonej przez ojca. Mężczyzn nie łączą dobre relacje. Wraz z żoną Rebeccą (Bernadette Peters) Alex ma dwóch synów, studenta Ashera i 11-letniego Eliego. Łączy go też sekretny romans z Suzie (Sarita Choudhury). Pewnego dnia cała rodzina spotyka się w domu Aleksa podczas Paschy. Z tej okazji przybywa brat Mitchella, Stephen (Mark Hammer). Niestety, wychodzą na jaw rodzinne żale i dawne urazy. Wkrótce Asher poznaje atrakcyjną koleżankę z roku, a Eli zaprasza na szkolną zabawę Abby, w której się podkochuje. Niebawem Rebecca dowiaduje się o zdradzie męża. Kres rodzinnym sporom kładzie nagła śmierć Evelyn. Tymczasem policja znajduje w mieszkaniu Ashera narkotyki. Chłopak zostaje zatrzymany. Cała rodzina jednoczy się, by mu pomóc. W filmie po raz pierwszy grają razem Kirk i Michael Douglasowie. W obsadzie znajduje się też matka Michaela oraz jego debiutujący syn. W czołówce zobaczymy fotografie z autentycznych albumów rodzinnych Douglasów.

"Egzamin dojrzałości"
(emisja: 9 grudnia, godz. 22:00, 13 grudnia, godz. 15:35)

Sześcioro zdesperowanych maturzystów planuje włamanie do Princeton Testing Center, gdzie przechowywane są pytania egzaminacyjne. Jest to dla nich jedyna szansa na zdanie egzaminu. Pochodzą z różnych środowisk i kierują się różnymi motywami. Rolę przywódcy pełni Kyle (Chris Evans), który nigdy nie należał do grona dobrych uczniów. Wspiera go jego najlepszy kumpel Matty Matthews (Bryan Greenberg). Chłopak nie dostał się na uniwersytet w Maryland, gdzie studiuje jego dziewczyna. We dwóch opracowują plan zdobycia pytań. Do grupy dołącza Anna Ross (Erika Christensen), która o własnych siłach nie sprosta wysokim wymaganiom rodziców. Również marzący o karierze w NBA Desmond Rhodes (Darius Miles) ulega matce. Nie wyobraża sobie ona syna, grającego w koszykówkę. Do grona desperatów zupełnie przypadkowo przyłącza się Roy (Leonardo Nam). Natomiast Francesca Curtis (Scarlett Johansson) widzi we włamaniu po prostu kolejne wyzwanie. Uważa się za poszukiwaczkę przygód. Atutem filmu są znakomite hollywoodzkie gwiazdy młodego pokolenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paramount Channel

Reklama