Reklama

Hity w Paramount Channel

Paramount Channel: "Top Gun" hitem tygodnia

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel każdy miłośnik dobrego, hollywoodzkiego kina znajdzie coś dla siebie. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Top Gun" z Tomem Cruise'em. Jaki inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

Tom Cruise w filmie "Top Gun"

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (17-23 sierpnia)?

"Top Gun" (emisja - 22 sierpnia, godz. 22)

Głównym bohaterem filmu Tony'ego Scotta "Top Gun" jest młody pilot marynarki wojennej Pete Mitchell (Tom Cruise) zwany Maverickiem, który zyskuje uznanie, gdy podczas lotu patrolowego ratuje życie jednemu z kolegów. Wraz ze swoim partnerem, lotnikiem Nickiem "Goose'em" Bradshawem (Anthony EDwards), efektownym manewrem zmusza do zawrócenia grupę rosyjskich MIG-ów napotkanych nad Zatoką Perską. Wkrótce on i Bradshaw w nagrodę za zasługi zostają wysłani na szkolenie do elitarnej jednostki lotniczej w Miramar w Kalifornii. Przebywający w niej lotnicy rywalizują o zaszczytny tytuł Top Gun - miano najlepszego absolwenta. Faworytami w tym wyścigu są Pete i Tom "Iceman" Kasansky (Val Kilmer). Gdy w bazie zjawia się piękna instruktorka, Charlotte Blackwood (Kelly McGillis), rywalizacja między mężczyznami dodatkowo się zaostrza. Wkrótce między Pete'em a Charlotte rodzi się uczucie. Ich szczęście nie trwa jednak długo. Wychodzi na jaw skrywana dotąd przez Mavericka pewna rodzinna tajemnica. Niebawem też z winy lotnika w kalifornijskim ośrodku dochodzi do tragedii...  "Top Gun" stał się w USA wielkim sukcesem kasowym. Dzięki roli pilota Tom Cruise został wykreowany na gwiazdę. Przebojowa piosenka "Take My Breath Away" uhonorowana została natomiast nagrodą Oscara.

"Dziewczyny z kalendarza" (emisja: 17, 20, 21 sierpnia)

Reklama

Inspiracją do przedstawionej w hicie brytyjskich kin opowieści była prawdziwa historia, która zaczęła się w niewielkiej miejscowości Rylstone. Chris (Helen Mirren) i Annie (Julie Walters) są wieloletnimi przyjaciółkami. Mąż jednej z nich umiera na białaczkę. Wdowa, zrozpaczona po stracie bliskiej osoby, postanawia działać na rzecz szpitala, by pomóc innym chorym. Chris tymczasem wpada na pomysł, by na rok 2000 wydać kalendarz, z którego dochód zasiliłby konto kliniki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że modelkami mają zostać one same i ich przyjaciółki, czyli kobiety w średnim wieku, sfotografowane nago przy wykonywaniu codziennych czynności. Pomysł okazuje się rewelacyjny. Wkrótce sprawa staje się głośna nie tylko w kraju, ale na całym świecie. Przed kobietami z małej miejscowości otwiera się wielki świat. Do ekranizacji w tej niezwykłej, a jednocześnie bardzo prostej historii zostały zaproszone największe gwiazdy kina, na czele z Helen Mirren i Julie Walters.

"Cienista dolina" (emisja: 17, 18, 20 sierpnia)

"Cienista dolina" w reżyserii Richarda Attenborough to opowieść o amerykańskiej poetce Joy Gresham (Debra Winger), która udaje się w podróż do Anglii w towarzystwie swojego syna Douglasa. Głównym celem wyprawy jest spotkanie z autorem słynnych "Opowieści z Narnii" - C.S. Lewisem (Anthony Hopkins). Pisarz, przez przyjaciół nazywany Jackiem, jest szanowanym profesorem literatury na uniwersytecie w Oxfordzie. Prowadzi samotne życie starzejącego się kawalera. Joy darząca prace literata prawdziwym uwielbieniem, od lat prowadziła z nim korespondencję. Teraz ma nareszcie szansę poznać go osobiście. Przebojowej Amerykance początkowo niełatwo jest przełamać sztywną etykietę brytyjskiej klasy wyższej. Stopniowo jednak między nią a Lewisem nawiązuje się nić szczerej sympatii. Gdy Joy uzyskuje rozwód, Jack zgadza się poślubić ją, by poetka mogła zostać na stałe w Anglii. Po jakimś czasie tych dwoje pochodzących z różnych światów artystów zaczyna łączyć głęboka więź. Małżonkowie przeżywają razem kilka szczęśliwych lat. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Film, oparty na autentycznych wydarzeniach, otrzymał dwie nominacje do Oscara.

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" (emisja: 20,21,23 sierpnia)

Allan Felix (Woody Allen) jest neurotycznym krytykiem filmowym, zakochanym w "Casablance" i nieudolnie naśladującym Humpreya Bogarta (Jerry Lacy). Bezskutecznie próbuje pozbierać się po rozstaniu z żoną Nancy (Susan Anspach). Pomóc mają mu w tym starzy przyjaciele - Dick Christie (Tony Roberts) i jego żona Linda (Diane Keaton). Jednak kolejne randki nie przynoszą Allanowi wielkiej miłości. Niebawem odkrywa on, że jest zakochany w... Lindzie. Kobieta - zaniedbywana przez męża pracoholika - niespodziewanie okazuje mu przychylność. Scenariusz napisał Woody Allen na podstawie własnej sztuki.

"Margot jedzie na ślub" (emisja: 19, 23 sierpnia)

Główną bohaterką filmu Noaha Baumbacha jest słynąca z bezkompromisowych poglądów pisarka Margot (Nicole Kidman) od lat nie rozmawiała ze swoją siostrą Pauline (Jennifer Jason Leigh). W końcu jednak decyduje się z nią pogodzić. Razem z nastoletnim synem Claude'em (Zane Pais) jedzie więc w odwiedziny do siostry. Na miejscu dowiaduje się, że Pauline zamierza wyjść za mąż za bezrobotnego artystę Malcolma (Jack Black). Postanawia za wszelką cenę nie dopuścić do tego ślubu. Film został nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Peníscoli - za reżyserię oraz dla najlepszej aktorki - Jennifer Jason Leigh.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź program Paramount Channel!


INTERIA.PL

Reklama