Reklama

Hity w Paramount Channel

Paramount Channel: "Oscarowy wieczór"

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Oscarowy wieczór". Widzowie będą mogli obejrzeć filmy, które w ostatnich latach nominowane były do Oscara: "Hugo", „Quiz Show” oraz "American Beauty". Jakie inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Oscarowy wieczór". Widzowie będą mogli obejrzeć filmy, które w ostatnich latach nominowane były do Oscara: "Hugo", „Quiz Show” oraz "American Beauty". Jakie inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?
"Hugo" już 19 grudnia na antenie Paramount Channel /materiały dystrybutora

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, dramat, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (14-20 grudnia)?
Sprawdź program telewizyjny Paramount Channel - kliknij tutaj!

"Hugo"

(emisja: 19 grudnia, godz. 16:40)

Reklama

Paryż, lata 30. XX wieku. Dwunastoletni sierota Hugo Cabret (Asa Butterfield) mieszka w sekretnym pomieszczeniu pod dworcem. W zastępstwie wujka pijaka zajmuje się konserwacją i naprawą dworcowych zegarów. Próbuje też zreperować starego robota, którego pozostawił mu zmarły ojciec. Potrzebne części kradnie z punktu naprawy zabawek prowadzonego przez zgorzkniałego Georges'a Méliesa (Ben Kingsley). Pewnego dnia ponury mężczyzna przyłapuje złodziejaszka i za karę zabiera mu notes jego ojca, w którym są cenne techniczne wskazówki. Kiedy Hugo próbuje je odzyskać, poznaje córkę chrzestną Méliesa, Isabelle (Chloë Grace Moretz). Bystra, oczytana dziewczyna także jest sierotą. Razem z nowym przyjacielem odkrywa tajemnicę swojego posępnego ojca chrzestnego... Wspaniały wizualnie spektakl nagrodzony pięcioma Oscarami.

"Quiz Show"

(emisja: 19 grudnia, godz. 19:10)

Historia skandalu, który skompromitował telewizję amerykańską w latach 50. Akcja filmu rozgrywa się w 1957 roku. Herbie Stempel (John Turturro) jest gwiazdą niezwykle popularnego teleturnieju "21". Program jest reżyserowany i zwycięzca rekordzista, Herbie, zna odpowiedzi na pytania jeszcze przed ich zadaniem, o czym nikt nie wie. Niestety, po pewnym czasie do producentów dochodzą głosy o spadku oglądalności programu. Przerażeni utratą klientów zainteresowanych reklamą muszą znaleźć nową "gwiazdę" teleturnieju. Do eliminacji zgłasza się wykładowca literatury amerykańskiej z Uniwersytetu Columbia, syn wybitnego poety i znanej pisarki, Charles van Doren (Ralph Fiennes). Przystojny, wykształcony, wywodzący się ze znakomitej rodziny mężczyzna jest idealnym kandydatem. To całkowite zaprzeczenie poprzedniego bohatera "21", zwyczajnego i trochę śmiesznego Żyda z ubogiej dzielnicy. Charles szybko staje się idolem widzów. Nie chcąc ponownie dopuścić do spadku atrakcyjności teleturnieju, producenci ujawniają van Dorenowi wszystkie prawidłowe odpowiedzi. Tak samo postępowali ze Stempelem. Van Doren długo waha się z przyjęciem "niemoralnej" propozycji, ale w końcu ulega. Tymczasem oszukany Stempel wytacza telewizji NBC proces. Śledztwo w sprawie afery prowadzi młody prawnik Dick Goodwin (Rob Murrow).

"American Beauty"

(emisja: 19 grudnia, godz. 22:00)

Lester Burnham (Kevin Spacey) pracownik agencji reklamowej, jest znudzony swoim uporządkowanym i dostatnim, ale jałowym życiem. Jego żona Carolyn (Annette Bening)opętana obsesją zawodowego sukcesu, jest irytująca, a córka Jane (Thora Birch) zakompleksiona nastolatka, zamyka się przed ojcem. Obie uważają go za kompletnego nieudacznika. Pewnego dnia Lester postanawia zmienić swoje życie. Wkrótce poznaje szkolną koleżankę córki, zmysłową Angelę (Mena Suvari). Burnham zaczyna dbać o siebie i intensywnie ćwiczyć. Porzuca również pracę i zaczyna palić trawkę. Bieg wydarzeń prowadzi do nieoczekiwanego finału. Film Anglika, Sama Mendesa, który spojrzał tu krytycznie, a nawet sarkastycznie na amerykańską klasę średnią. Obraz uhonorowany pięcioma Oscarami w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, reżyser, aktor (Kevin Spacey) scenariusz oryginalny (Alan Ball) oraz zdjęcia (Conrad L. Hall).

"Ostatni władca wiatru"

(emisja: 15 grudnia, godz. 22:25, 18 grudnia, godz. 18:00, 20 grudnia, godz. 13:45)

Od stu lat nieprzerwanie trwa batalia narodu Ognia o zniewolenie ludności Wiatru, Wody i Ziemi oraz o przejęcie władzy nad światem. Jedyną alternatywą dla poddanych wydaje się unicestwienie. Mimo zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą walka, zastępy Wiatru postanawiają stawić czoła złym mocom Ognia. Jedyną nadzieją jest zaangażowanie pozostałych żywiołów, które pomogą zapanować nad napastnikiem. Pewnego dnia młoda Katara (Nicola Peltz) należąca do narodu Wody, podczas treningu sztuk walki przeprowadzanego z bratem, Sokką (Jackson Rathbone) znajduje samotnego chłopca, Aanga (Noah Ringer). Okazuje się, że jego umiejętności w panowaniu nad wiatrem zdecydowanie przewyższają ich zdolności. Rodzeństwo dochodzi do wniosku, że ma do czynienia z ostatnim władcą wiatru. Domyślają się, że jest on wybrańcem, o którym mówią przepowiednie. Według legend tylko Aang jest w stanie odeprzeć ataki narodu Ognia i przywrócić równowagę w targanym wojną świecie.

"Projekt Manhattan"

(emisja: 17 grudnia, godz. 17:15)

1942 rok. Mija dziewięć miesięcy od japońskiego ataku na Pearl Harbor. Ameryka szykuje się do odwetu. Generał Leslie R. Groves (Paul Newman)zostaje oddelegowany z Pentagonu do kierowania projektem "Manhattan". Jego celem jest wynalezienie nowej broni. Na pustyni Nowego Meksyku działa zespół naukowców konstruujących bombę atomową. Na jego czele stoi fizyk Robert Oppenheimer (Dwight Schultz). Błyskotliwy naukowiec o lewicowych poglądach ma doprowadzić projekt do końca. Groves ma nadzorować prace. Na realizację zadania badacze mają około półtora roku. Przez ten czas nie mogą kontaktować się z osobami spoza ośrodka. Nad tym, czy przestrzegają surowego regulaminu czuwają tajni agenci, którzy informują Grovesa o każdym ich kroku. Pewnego dnia na jego biurko trafia raport z rozmowy telefonicznej Oppenheimera z narzeczoną. Generał podejrzewając naukowca o przekazywanie zaszyfrowanych informacji, zastanawia się, czy nie wykluczyć go z udziału w operacji. Nominacja do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paramount Channel