Reklama

Hity w Paramount Channel

Paramount Channel: "Chłopiec z latawcem" hitem tygodnia!

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel każdy miłośnik dobrego kina znajdzie coś dla siebie. Hitem nadchodzącego tygodnia jest dramat "Chłopiec z latawcem". Jaki inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

Kadr z filmu "Chłopiec z latawcem"

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, dramat, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (7-13 września)?
Sprawdź program telewizyjny Paramount Channel - kliknij tutaj!

Reklama

"Chłopiec z latawcem" (emisja: 12 września, godz. 22:00)

Jako mali chłopcy, Amir i Hassan byli najlepszymi przyjaciółmi. Wszystko zmieniło się za sprawą jednego dramatycznego zdarzenia, które ich rozdzieliło. Lata później Amir odkrywa co naprawdę liczy się w życiu i naprawiając popełnione błędy trafia na ślad dawnego kompana i szansę odkupienia. "Chłopiec z latawcem" to urzekająca historia w reżyserii Marca Forstera, autora takich filmowych hitów, jak "Marzyciel" czy "Czekając na wyrok". Film jest ekranizacją powieści Khaleda Hosseini pod tym samym tytułem.

Kiedy w 2003 roku ukazała się debiutancka powieść Khaleda Hosseini "Chłopiec z latawcem", szybko dostała się na szczyty list bestsellerów. Chociaż wydawać by się mogło, że przesiąknięta kulturą rozdartego wojną Afganistanu powieść z trudem odniesie sukces, uniwersalne tematy takie, jak więzi rodzinne, przyjaźń z dzieciństwa, odwaga przebaczenia i zbawienie, które można odnaleźć tylko w miłości głęboko poruszyły serca czytelników na całym świecie. Napisana przez urodzonego w Afganistanie lekarza powieść - który, tak jak główny bohater wyjechał z Afganistanu do Stanów Zjednoczonych jako chłopiec i wrócił tam po kilkudziesięciu latach - sprzedała się w ponad 8 milionach egzemplarzy w 34 krajach.


"Top Gun" (emisja: 7 września, godz. 0:30)

Coś dla fanów Toma Cruise'a! Kasowy szlagier 1986 roku roku, brawurowo łączący dynamiczną akcję, romans, przebojową muzykę oraz imponujące, zapierające dech w piersiach zdjęcia powietrznych akrobacji. Miarą sukcesu filmu były nie tylko pełne kina, ale i rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce. Akcja filmu rozgrywa się w szkole lotnictwa marynarki USA - to wylęgarnia młodych orłów. Jeden z nich to "Maverick" Mitchell (w tej roli Tom Cruise) - szalony i ambitny pilot, gotowy na wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka (Kelly McGillis), a lekcje z nią wkrótce przenoszą się poza klasę... Film zdobył w 1987 roku Oscara za najlepszą muzykę oraz nominacje w trzech innych kategoriach: najlepsze efekty, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż.

"Zaginiony w akcji" (emisja: 9 września, godz. 22:00 i 13 września, godz. 20:00)

Nie ma to jak Chuck Norris! "Zaginiony w akcji" to przebój kinowy z 1984 roku, z udziałem uwielbianego przez widzów Chucka Norrisa. Były pułkownik sił specjalnych James Braddock (w tej roli Chuck Norris) spędził siedem lat w wietnamskiej niewoli. Dręczony koszmarnymi wspomnieniami mężczyzna zostaje członkiem rządowej delegacji, która wyrusza do Sajgonu, aby sprawdzić doniesienia o żołnierzach wciąż przetrzymywanych w obozach. Na miejscu zdobywa cenne informacje na temat miejsca pobytu swoich rodaków. Natychmiast wyrusza do Bangkoku, by spotkać się z byłym towarzyszem broni, Tuckiem (M. Emmet Walsh). Dawni przyjaciele łączą siły, by stawić czoła wrogom i odbić więzionych w sercu dżungli Amerykanów.

"Dziewczyny z kalendarza" (emisja: 10 września, godz. 22:00 i 12 września, godz. 19:50)

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Mieszkanki Rylstone w hrabstwie Yorkshire spotykały się w Women’s Institute (skrzyżowanie klubu dla kobiet z kołem gospodyń wiejskich), gdzie zajmowały się przede wszystkim doskonaleniem sztuki kulinarnej - sporządzały konfitury, piekły ciasta, pracowały nad kompozycjami kwiatowymi. Raz w roku wydawały kalendarz. Po śmierci męża jednej z nich, kobiety postanawiają przygotować kalendarz na rok 2000 i z pozyskanych funduszy wesprzeć miejscowy szpital. Pomysł nie jest nowy, ale tym razem gospodynie mają wystąpić... całkiem nago. Główne role zagrały m.in. Helen Mirren, Julie Walters i Penelope Wilton.

"Iniemamocni" (emisja: 11 września, godz. 19:40 i 12 września, godz. 12:55)

Wspaniała animowana opowieść dla całej rodziny! Pan Parr, kiedyś znany powszechnie jako Iniemamocny, oraz jego żona Helen, prowadzą życie emerytowanej pary superbohaterów. Zostali zmuszeni do zaniechania swej działalności piętnaście lat wcześniej i spokojnie mieszkają na przedmieściu. Ich dzieci nie wiedzą wszystkiego o dawnych zajęciach rodziców. Niespodziewanie jednak przed Iniemamocnym pojawia się szansa, by wrócić do branży i przeprowadzić bardzo niebezpieczną, tajną akcję na dalekiej wyspie. Parr skorzysta z niej z ochotą, ale długa przerwa w aktywności sprawi, że nie będzie to łatwe. Przy okazji wciągnie w wir zdarzeń całą rodzinę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paramount Channel

Reklama