Reklama

Hity w Paramount Channel

Paramount Channel: "Casanova" hitem tygodnia

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest film "Casanova" z 2005 roku. Jakie inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest film "Casanova" z 2005 roku. Jakie inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?
Kadr z filmu "Casanova" /materiały dystrybutora

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, dramat, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (23-29 listopada)?
Sprawdź program telewizyjny Paramount Channel - kliknij tutaj!

"Casanova"


(emisja: 23 listopada, godz. 22, 26 listopada, godz. 17:45, 29 listopada, godz. 15:50)

Reklama

Giacomo Casanova (David Tennant) podbija i rani niewieście serca od Wenecji po Paryż i Londyn. W czasach, w których przyszło mu żyć Casanova zakosztował wszystkiego - był skrzypkiem, księdzem, hazardowym graczem, dyrektorem loterii narodowej i intelektualistą. Był wieśniakiem i szlachetnie urodzonym, biednym i bogatym. Ale przede wszystkim był wyśmienitym, jak wieść niesie, kochankiem. Nie był przy tym ani banalny ani impertynencki. Kochał, jakkolwiek tylko czasowo, to jednak z całym zaangażowaniem. Jego życie było pasmem przygód i przyjemności ale jednak przez cały ten czas omijał go stały związek i pełnia szczęścia z jedyną prawdziwą miłością jego życia Henriett (Laura Fraser), która odrzuciła względy amanta i nie uległa jego wdziękom.

"Chłopiec z latawcem"
(emisja: 24 listopada, godz. 20, 27 listopada, godz. 0:25)

Afganistan, koniec lat 70. XX w. W Kabulu dorasta, należący do zamożnej i szanowanej rodziny, Amir (Zakeria Ebrahimi). Jego najlepszym przyjacielem jest Hassan (Ahmad Khan Mahmoodzada) - syn zaufanego służącego ojca (Homayoun Ershadi) Amir jako Pasztun nie powinien utrzymywać kontaktów z członkiem plemienia Hazarów - Hassanem. Mimo to chłopcy są nierozłączni. Wspólnie przygotowują się do mistrzostw w puszczaniu latawców. Jest to jedna z najważniejszych imprez w życiu młodych Afgańczyków. Niestety, po zwycięskim turnieju Hassan zostaje napadnięty przez bandę wyrostków, którzy wytykają mu jego pochodzenie. Będący świadkiem zdarzenia Amir nie ma odwagi stanąć w obronie kolegi. Tymczasem do Afganistanu wkraczają wojska radzieckie. Amir z ojcem wyjeżdżają do USA. Mija wiele lat. Pewnego dnia Amir (Khalid Abdalla) który został pisarzem, dowiaduje się o tragicznej śmierci Hassana, zabitego wraz z żoną przez talibów. Mężczyzna jedzie do ojczyzny, by uratować osieroconego syna kolegi. Adaptacja powieści Khaleda Hosseiniego. Obraz otrzymał liczne wyróżnienia, wśród nich nominacje do BAFTY, Złotego Globu i Oscara.

"Love Story"
(emisja: 24 listopada, godz. 22:25, 26 listopada, godz. 15:40, 29 listopada, godz. 18:05)

Przystojny student Harvardu Oliver Barrett IV (Ryan O’ Neal) pochodzi z bogatej bostońskiej rodziny. Cieszy się ogromnym powodzeniem u koleżanek. Pewnego dnia poznaje w bibliotece Jennifer Cavalleri (Ali MacGraw). Córka włoskiego imigranta zachwyca go urodą i inteligencją, a także pewnością siebie. Ich znajomość wkrótce przeradza się w wielką miłość. Oliver przedstawia dziewczynę rodzicom. Jego ojciec sprzeciwia się jednak ich związkowi. Oliver zrywa kontakty z rodziną. On i Jennifer biorą ślub. Żyją skromnie, ale są bardzo szczęśliwi. Ona zarabia na utrzymanie, udzielając lekcji śpiewu. Oliver kończy studia i zaczyna odnosić pierwsze sukcesy zawodowe. Spada na nich jednak nieszczęście. Badania wykazują, że młoda małżonka jest śmiertelnie chora... Film na podstawie powieści Ericha Segala został nagrodzony Oscarem za muzykę. Był również nominowany do tej nagrody w sześciu najważniejszych kategoriach.

"Madagaskar 2"
(emisja: 27 listopada, godz. 18:05, 28 listopada, godz. 11:20, 29 listopada, godz. 9:45)

Grupa uciekinierów z nowojorskiego zoo - lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria - wciąż przebywa na Madagaskarze. Przyjaciele trafili tam przez przypadek i w nowych warunkach nie czują się najlepiej. Najchętniej wróciliby do wielkomiejskiego ogrodu, gdzie byli gwiazdami uwielbianymi przez tłumy, dostarczano im pożywienie i zapewniano opiekę medyczną. Wydaje się, że marzenie zwierząt o powrocie spełni się, kiedy pingwiny Skipper, Kowalski, Szeregowy i Rico naprawiają stary samolot, który przed laty rozbił się na wyspie. Niestety, w trakcie lotu jeden z silników maszyny przestaje działać, a drugi zapala się. Załoga musi awaryjnie lądować - jak się okazuje w najdzikszych rejonach Afryki. W ten sposób lew, zebra, hipopotamica i żyrafa poznają w końcu swoich współbraci żyjących w naturalnych warunkach. Czarny Kontynent staje się dla nich na tyle atrakcyjny, że tracą przekonanie o słuszności idei powrotu w cieplarniane warunki ogrodu zoologicznego. Kontynuacja przygód bohaterów przeboju kinowego "Madagaskar". W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczają m.in.: Artur Żmijewski, Małgorzata Kożuchowska i Piotr Adamczyk.

"Czerwoni"
(emisja: 29 listopada, godz. 22)

Amerykański intelektualista i pisarz o lewicowych przekonaniach, John Reed (Warren Beatty) pracuje w amerykańskiej gazecie socjalistycznej. W 1915 roku poznaje Louise Bryant (Diane Keaton) dziennikarkę z Portland, którą przekonuje do swoich poglądów. Louise dołącza do niego i jego przyjaciół radykałów. John i Louise zakochują się w sobie. W 1917 roku Reed wyjeżdża do Moskwy, gdzie w kilka miesięcy później jest świadkiem wybuchu rewolucji październikowej. Po powrocie do kraju zakłada gazetę "Communist Labor Party". Represje ze strony rządu zmuszają go jednak do wyjazdu z kraju. Wraca do Moskwy. Tam doświadcza na własnej skórze, jak funkcjonuje bolszewizm. W 1920 roku, w wieku trzydziestu trzech lat, umiera na tyfus. Słynną anarchistkę Emmę Goldman zagrała (Maureen Stapleton) amerykańskiego dramatopisarza, zdobywcę nagrody Nobla, Eugene'a O'Neilla gra Jacka Nicholson, a  w rolę socjalistycznego pisarza Maksa Eastmana wcielił się (Edward Herrmann). Film otrzymał 12 nominacji do Oscara i zdobył trzy statuetki - za reżyserię i zdjęcia oraz dla najlepszej aktorki drugoplanowej - Maureen Stapleton.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paramount Channel

Reklama