Reklama

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Reklama

Gdynia 2021: Są już pierwsi laureaci! [lista]

Znamy już werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas Młodej Gali w piątek, 24 września 2021 roku ogłoszono także zdobywców tegorocznych nagród pozaregulaminowych.

Znamy już werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas Młodej Gali w piątek, 24 września 2021 roku ogłoszono także zdobywców tegorocznych nagród pozaregulaminowych.
46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tomasz Zietek. /Lukasz Dejnarowicz /Agencja FORUM

Nagrody przyznało jury w składzie: Małgorzata Szumowska (Przewodnicząca Jury), Agnieszka Podsiadlik oraz Tim Redford.

Jury po obejrzeniu 24 filmów zakwalifikowanych do udziału w Konkursie Filmów Krótkometrażowych uznało, że Nagrodę imLucjana Bokińca za najlepszy film krótkometrażowy otrzymała Alicja Sokół za film "Mój brat rybak".

Akcja filmu "Mój brat rybak" rozgrywa się gdzieś na końcu świata, w małej wiosce rybackiej, żyje dwóch braci, którzy są od siebie zupełnie różni. Kiedy starszy poświęca się pracy, młodszy każdego dnia słucha w radiu audycji konkursowej, która może zmienić jego życie na lepsze. Nagłe zniknięcie ojca zmusza braci do przejęcia jego obowiązków w porcie, a zarazem do zbliżenia się do siebie.

Reklama

Nagroda specjalna powędrowała do Bartosza Brzezińskiego za jego film "Skowyt".

Wyróżnienie powędrowało do Piotra Trojana za film "Synthol" oraz do Jaśminy Polak i Justyny Wasilewskiej za role w filmie "Szczeliny". 

Gdynia 2021: Wręczono nagrody specjalne

Podczas Młodej Gali, która odbyła się w piątek w Muzeum Emigracji w Gdyni, wręczono również nagrody pozaregulaminowe. 

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich otrzymała reżyserka castingu Teresa Violetta Buhl.

Nagroda Dziennikarzy dla najlepszego filmu w Konkursie Głównym powędrowała do Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta za film "Wszystkie nasze strachy"

Złoty Klakier Nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu w Konkursie Głównym została przyznana Piotrowi Domalewskiemu za film "Hiacynt". 

Nagroda Jury Młodych dla najlepszego filmu w Konkursie Głównym została przyznana dla Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta za film "Wszystkie nasze strachy".

Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego Za Granicą powędrowała do Jana P. Matuszyńskiego za film "Żeby nie było śladów". 

"Don Kichot".  Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych przyznana została dla Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta za film "Wszystkie nasze strachy". 

Nagrodę Onetu. Odkrycie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymała Aleksandra Terpińskia za film "Inni ludzie". 

Nagrodę Vogue Polska, osobowość Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał Tomasz Ziętek. 

Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych powędrowała do Aleksandry Terpińskiej za film "Inni Ludzie". 

Nagrodę Firmy Heliograf za najlepsze zdjęcia w Konkursie Filmów Krótkometrażowych otrzymał Kajetan Falkowski za zdjęcia do filmu "Mój brat rybak", reż. Alicja Sokół.

Mocne Wejście. Nagroda miesięcznika Zwierciadło w konkursie filmów krótkometrażowych powędrowała do Magdaleny Gajewskiej za film "Szczeliny".

Nagroda od marki Dr Irena Eris dla twórcy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych przyznana została dla Magdaleny Gajewskiej za film "Szczeliny".

Bursztynowe Lwy. Nagroda Stowarzyszenia Kina Polskie dla Producenta i Dystrybutora za największy sukces frekwencyjny w polskich kinach została przyznana za film "Small World" w reżyserii Patryka Vegi. 

Nagroda Fundacji Legalna Kultura w konkursie "Bycie fair to dobry sposób na bycie" została przyznana dla Łukasza Markusika. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL