Reklama

Dwa Brzegi 2012

"Rejs"? Tylko w Kazimierzu Dolnym!

W sobotę, 28 lipca, rozpocznie się 6. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Mamy więc pytanie! Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną. Coś Wam to przypomina?

- Panie Kazimierzu! Ma pan klucz od kabiny?
- Bardzo państwa proszę, nie podpowiadać. Bardzo proszę.
- Kluczbork.
- Odpowiedź prawidłowa - Kazimierz.

Reklama

Do Kazimierza Dolnego nad Wisłą organizatorzy zapraszają na premierę zrekonstruowanego cyfrowo kultowego filmu "Rejsu" (piątek, 3 sierpnia).

W tym miejscu pokaz ten nabierze szczególnego znaczenia, otrzymując wyjątkową oprawę nadwiślańskiego brzegu. Zaproszenie na festiwal przyjęli reżyser Marek Piwowski i współautor filmu - Janusz Głowacki, którzy spróbują udowodnić, że to nieprawda, że... w filmie polskim, to jest tak, że "nic się nie dzieje".

Natomiast w sobotę, 4 sierpnia, odbędzie się pokaz zremasterowanej wersji "Szatana z siódmej klasy".

Ukazanie procesu odzyskiwania zniszczonego materiału filmowego może być tematem dla kina. Udowadnia to film "Niezwykła podróż". Serge Bromberg i Eric Lange śledzą losy restauracji szczęśliwie odnalezionej w 1999 roku w hiszpańskiej Filmoteca de Catalunya kolorowej kopii "Podróży na księżyc". Zmagania z materiałem to pretekst, by uważniej przyjrzeć się postaci samego Georgesa Méliesa, wizjonera i wielkiego iluzjonisty X Muzy.

Portal INTERIA.PL jest patronem medialnym festiwalu!

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dwa Brzegi | Kazimierz Dolny | Rejs | Marek Piwowski | festiwal filmowy