Reklama

Dwa Brzegi 2012

Dwójka na festiwalu "Dwa Brzegi"

Już w najbliższą sobotę, 28 lipca, rozpoczyna się 6. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. W telewizyjnej Dwójce będzie można śledzić najważniejsze festiwalowe wydarzenia.

W niedzielę, 29 lipca, w Dwójce wielka gratka dla miłośników gorącego hiszpańskiego flamenco. Tego dnia TVP2 wyemituje - zarejestrowany zaledwie dzień wcześniej - wyjątkowy koncert otwarcia festiwalu "Dwa Brzegi" w wykonaniu słynnego Diego El Cigala z zespołem. Będzie to pierwszy w Polsce występ tego wyjątkowego, hiszpańskiego wokalisty.

Reklama

Diego El Cigala czerpie inspiracje z muzyki flamenco, nadając jej własne, niepowtarzalne brzmienie i interpretację. Międzynarodową sławę przyniósł mu album "Lacrimas Negras". Za krążek "Cigala&Tango" otrzymał prestiżową nagrodę Latin Grammy. Początek koncertu Diego El Ciagala na antenie TVP2 w najbliższą niedzielę o godz. 23.30.

Kolejnym ważnym Dwójkowym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie spotkanie z twórcami "Paradoksu" - nowego serialu sensacyjno-kryminalnego Telewizji Polskiej, który od września w czwartkowe wieczory będzie można oglądać na antenie TVP2.

Aktorzy: Bogusław Linda, Anna Grycewicz, Cezary Łukaszewicz, a także reżyser Borys Lankosz i scenarzysta Igor Brejdygant spotkają się z festiwalową publicznością w sobotę 28 lipca o godz. 14.00. Relacje ze spotkania będzie można obejrzeć w weekendowych wydaniach "Panoramy", a także w dwójkowym magazynie "WOK - Wszystko o Kulturze".

Goście "Dwóch Brzegów" pojawią się także w sobotnich wydaniach magazynu "Pytanie na śniadanie", który od pierwszego dnia imprezy będzie podglądać i komentować nie tylko oficjalne, ale również zakulisowe festiwalowe życie.

Z nieco innej perspektywy festiwalowi przyglądać się będzie Dwójkowy magazyn "WOK - Wszystko o Kulturze". W wydaniach 29 i 30 lipca, a także 1 sierpnia nie zabraknie rozmów z wybitnymi postaciami kina i filmu, goszczącymi w Kazimierzu oraz relacji z najbardziej oczekiwanych festiwalowych wydarzeń i projekcji, nie wyłączając premierowych pokazów filmów, które zdobywały nagrody na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, m.in. w Cannes i Berlinie.

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest "Filozofia buntu".

"Buntu rozumianego w sensie pozytywnym. Buntu, jako zjawiska negującego to, co złe, zastygłe, buntu niosącego zmiany i wywołującego ożywienie" - wyjaśnia Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu "Dwa Brzegi".

Zobacz teledysk Diego El Cigala do piosenki "En esta tarde gris":


Festiwal Dwa Brzegi na antenie TVP2:

Koncert otwarcia Diego El Cigala
Emisja: niedziela 29 lipca, godz. 23.30

"Dwa Brzegi" w magazynie "Pytanie na śniadanie"
Emisje: soboty 28 lipca i 4 sierpnia, pomiędzy 8.30 a 10.45

"Dwa Brzegi" w magazynie WOK - Wszystko o KulturzeEmisje w wydaniach 29 i 30 lipca oraz 1 sierpnia.

Portal INTERIA.PL jest patronem medialnym festiwalu!

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | TVP2 | Kazimierz Dolny nad Wisłą | Dwa Brzegi | Brzegi