Reklama

Depp kontra Heard

Reklama

Depp kontra Heard: Batalia miała być jeszcze bardziej zaciekła

Proces sądowy, jaki Johnny Depp wytoczył swojej byłej żonie Amber Heard, dobiegł końca. Światło dzienne ujrzały nagrania, zdjęcia i opisy najbardziej intymnych szczegółów ich życia. Jak się jednak okazało, batalia ta mogła być jeszcze bardziej brutalna - sąd ujawnił ponad 6 tys. dokumentów zgromadzonych w sprawie.

Sądowy proces między Johnnym Deppem a Amber Heard śledziły miliony widzów i fanów aktorów na całym świecie. Po ponad siedmiu tygodniach sądowej batalii ława przysięgłych ogłosiła wyrok. Amber Heard musi zapłacić Johnny'emu Deppowi 15 milionów dolarów za zniesławienie go.

Sąd ujawnia dokumenty


Choć mogłoby się wydawać, że sądowa batalia był szczególnie zacięta, to okazało się, że walka mogła być jeszcze bardziej brutalna. Sąd właśnie odtajnił przeszło 6 tys. dokumentów, które zostały zgromadzone w tej sprawie. 

Reklama

Dokumentacja została zbadana przez dziennikarzy "The Daily Beast", którzy wywnioskowali z niej, jakie działania zostały zaniechane. Prawnicy Heard mieli zarzucać drugiej stronie, że ta stara się wyciągnąć na światło dzienne prywatne kwestie, które nie są związane ze sprawą. W dokumentacji można przeczytać, że chodziło o nagie zdjęcia Amber, a także nagranie z reality-show Whitney (siostra Amber). Depp miał również chcieć, by w sądzie pojawiła się informacja, że jego była żona przez laty pracowała jako "egzotyczna tancerka". "Pan Depp chciał złośliwie zasugerować lub założyć, że pani Heard była w tamtym czasie eskortą" - czytamy. 

To wciąż nie koniec rewelacji. Prawnicy aktora chcieli również, by ujawniono zeznania Whitney w sprawie śmierci mężczyzny o imieniu Logan (był bliskim przyjacielem Amber w dzieciństwie, zginął w wypadku samochodowym). Prawnicy Deppa chcieli ponoć zasugerować, że Amber mogła przyczynić się do jego śmierci (w podobnym czasie zawieszono jej prawo jazdy). 

Z artykułu "The Daily Beast" dowiadujemy się również, że kilka materiałów dźwiękowych i wideo, które Depp pokazał na swoją obronę były edytowane. Mimo zabiegania o oryginały prawnicy Heard nigdy ich nie otrzymali. 

Heard publicznie zarzucała mężowi, że opłaca trolli, którzy prowadzą wobec niej kampanie nienawiści w mediach społecznościowych. Ostatnio wyszło na jaw, że prawnicy Amber zgromadzili dowody na to, że Depp korzystał z "rosyjskich botów", jednak zostały one wyłączone ze sprawy. 

Depp kontra Heard: Zapadł wyrok w najgłośniejszej sprawie ostatnich lat

Ława przysięgłych w pierwszych dwóch zarzutach opowiedziała się jednoznacznie za Johnnym Deppem, a artykuł w "The Washington Post" uznała za zniesławiający aktora.

Przypomnijmy, Depp domagał się od byłej żony 50 milionów dolarów odszkodowania za zniesławienie go w związku z felietonem z 2018 roku, który Heard napisała dla "The Washington Post". Opisała w nim siebie jako "osobę, wobec której stosowano przemoc domową". Nie padło w nim nazwisko Deppa, jednak aktor i jego obrońcy stali na stanowisku, że jednoznacznie wskazywał on na niego.

Heard musi zapłacić za wyżej wymienione przewinienia odszkodowanie w wysokości 15 milionów dolarów (10 mln dolarów odszkodowań wyrównawczych i 5 mln dolarów odszkodowań karnych).

Przysięgli przyznali też Heard 2 miliony dolarów odszkodowania wyrównawczego (aktorka domagała się od Deppa aż 100 mln dolarów za to, że niesłusznie nazwał ją "oszustką").

W przeciwieństwie do Amber Heard, Johnny Depp nie był obecny na sali podczas ogłoszenia wyroku. Gwiazdor przyjął orzeczenie ławy przysięgłych z ulgą mówiąc, że przywraca go ono do życia. 

Amerykańskie media okrzyknęły tę sprawę "procesem dekady". Proces był cały czas transmitowany na kanale Court TV. Przypomnijmy, że dla Amber Heard gwiazdor "Piratów z Karaibów" zostawił swoją wieloletnią partnerkę Vanessę Paradis.

Zobacz też:

Amber Heard znowu ma problemy? Odpowie za krzywoprzysięstwo?

Amber Heard: Fani Johnny'ego Deppa grożą jej śmiercią

Johnny Depp nie dostanie odszkodowania? Amber Heard nie ma pieniędzy!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Johnny Depp | Amber Heard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL