Reklama

Cannes 2008

Trudna rola Angeliny Jolie

Angelina Jolie zagrała chyba najtrudniejszą rolę swego życia w filmie Michaela Minterbottoma "A Mighty Heart", który w poniedziałek, 21 maja, pokazany został prasie na festiwalu w Cannes.

Pomimo że film wyświetlany jest w Cannes poza konkursem, jest jednym z najżywiej dyskutowanych obrazów tegorocznej imprezy.

Reklama

Jolie, która przyjechała do Cannes z Bradem Pittem, wcieliła się w postać Mariane Pearl - żony zabitego przez islamskich terrorystów dziennikarza "Wall Street Journal" Daniela Pearla.

"Szczerze wątpię w to, bym znalazła w tym pokoju osobę, która ma więcej powodów do nienawiści co Mariane Pearl. Mimo wszystko udało jej się z tym uporać" - Jolie wyjaśniła, dlaczego film Winterbottooma wydaje jej się ważny.

Amerykańska aktorka przyznała również, że w przygotowaniach do roli Mariane pomógł jej fakt, że niedawno została mamą.

"Wiele osób zapomina, że Mariane był a w piątym miesiącu ciąży, gdy to się stało" - dodała Jolie, zwierzając się dziennikarzom, że nie wyobraża sobie siebie w szóstym miesiącu ciąży bez obecności ojca przy boku.

Na pytania dziennikarzy czy zarzuciła już "mniej poważne" role, gwiazda stanowczo zaprzeczyła. Według niej prawdziwe aktorstwo polega na łączeniu kreacji na serio z tymi "lżejszymi". Nie odniosła się jednak bezpośrednio do ewentualnego występu w trzeciej części "Tomb Raidera".

Brad Pitt pełnił funkcję obserwatora. Jego czas w Cannes nadejdzie, gdy zaprezentowany zostanie "Ocean's Thirteen".

Yahoo!

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: film | Cannes | role | jolie