Reklama

Cannes 2022

Reklama

Joanna Kulig: Kulisy festiwalu w Cannes

Joanna Kulig była jurorką w konkursie Un Certain Regard podczas zakończonego w weekend 75. festiwalu filmowego w Cannes. W "Dzień Doby TVN" aktorka opowiedziała o kulisach tego wydarzenia oraz zdradziła, jak poradziła sobie z rozłąką z dzieckiem.

Joanna Kulig była jurorką w konkursie Un Certain Regard podczas zakończonego w weekend 75. festiwalu filmowego w Cannes. W "Dzień Doby TVN" aktorka opowiedziała o kulisach tego wydarzenia oraz zdradziła, jak poradziła sobie z rozłąką z dzieckiem.
Joanna Kulig na festiwalu w Cannes /Vittorio Zunino Celotto /Getty Images

Podczas festiwalu w Cannes Joanna Kulig była członkiem jury sekcji Un Certain Regard, do której trafiają filmy wyróżniające się oryginalnym stylem.

Joanna Kulig w Cannes

Oprócz Polski filmy oceniali w niej także: włoska reżyserka i aktorka Valeria Golino (przewodnicząca), amerykańska reżyserka Debra Granik, francuski piosenkarz, autor tekstów i aktor Benjamin Biolay oraz wenezuelski aktor i producent Edgar Ramirez.

Reklama

Najlepszym filmem uznali oni "The Worst Ones" Lise Akoki i Romane Gueret. W wyścigu po nagrodę "The Worst Ones" pokonał m.in. "Godland" Hlynura Palmasona, "Sick of Myself" Kristoffera Borgli, "The Stranger" Thomasa M. Wrighta oraz "Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej.

"To mój drugi festiwal w Cannes. W 2018 r. byliśmy tutaj z 'Zimną wojną', więc to było wielkie przeżycie. Masa emocji, stresu i radości - też z tego, że film został dostrzeżony i rzeczywiście otworzył mi drogę do różnych, ciekawych, międzynarodowych przeżyć" - przyznała Joanna Kulig w "Dzień Dobry TVN".

Przypomnijmy, że po sukcesie filmu Pawła Pawlikowskiego, w którym Kulig zagrała główną rolę, jej kariera poza Polską nabrała rozpędu. Zagrała w serialu Netfliksa "The Eddy", a obecnie pracuje na planie komedii romantycznej "She Came To Me", w której partneruje m.in. Anne Hathaway.

Joanna Kulig o rozłące z dzieckiem

W programie telewizji TVN aktorka opowiedziała o kulisach festiwalu w Cannes. Dziennie aktorka oglądała 3-4 filmy i uczestniczyła w wielu wydarzeniach towarzyszących festiwalowi.

"Każdy ogląda te filmy inaczej, reżyser inaczej, aktorka czy operator. Tu międzynarodowość powoduje, że każdy łapie inny kontekst tego oglądania" - zauważyła Kulig.

Polska aktorka do Cannes poleciała bez swojego 3-letniego syna. W "Dzień Dobry TVN" zdradziła, jak to zniosła oraz jak dzieli czas między życiem prywatnym a zawodowym.

"Uspokoiłam się, staram się dzielić, kiedy jestem w pracy, a kiedy z dzieckiem i skupiać na tych rolach. Na początku było to dla mnie trudne, ale jak rozmawiam z każdą mamą, to zawsze jest to na początku trudne, a później mamy jakoś się uczą postępować wielozadaniowo i mieć podzielność uwagi, że są w stanie dzielić te przestrzenie. Częściowo także podróżujemy wspólnie" - powiedziała.

"Teraz jest moment, że jestem tutaj sama, Jasiu jest w Krakowie z dziadkami. Mam wspaniałą rodzinę, która nam pomaga" - zdradziła Joanna Kulig.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kulig | Cannes 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL