Reklama

Cannes 2022

Reklama

Cannes 2022: Tom Cruise ze Złotą Palmą za całokształt twórczości

Tom Cruise otrzymał w środę Złotą Palmę za całokształt twórczości na festiwalu filmowym w Cannes. Aktor, który promuje swój najnowszy film "Top Gun Maverick", pojawił się na francuskiej imprezie po raz pierwszy od 30 lat.

Tom Cruise otrzymał w środę Złotą Palmę za całokształt twórczości na festiwalu filmowym w Cannes. Aktor, który promuje swój najnowszy film "Top Gun Maverick", pojawił się na francuskiej imprezie po raz pierwszy od 30 lat.
Tom Cruise ze Złotą Palmą /Andreas Rentz /Getty Images

Tom Cruise powrócił na canneńską imprezę, w której do tej pory uczestniczył tylko raz: 18 maja 1992 r. przy okazji filmu Rona Howarda "Za horyzontem"

"Dokładnie trzydzieści lat później - 18 maja 2022 r. - festiwal w Cannes złoży aktorowi hołd za całokształt twórczości" - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Po ceremonii wręczenia Tomowi Cruise'owi Złotych Lwów zaplanowano pokaz filmu "Top Gun Maverick". 

Reklama

"Czekałem ze zrobieniem sequela, aż pojawi się historia warta sequela, a technologia tak się rozwinie, że będzie można realniej przedstawić to, czego doświadcza pilot myśliwca" - Tom Cruise mówi w materiale promującym film. 

Szczegóły produkcji są dość dobrze znane. Po ponad 30 latach służby w amerykańskiej armii Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie być powinien - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele grupy ekspertów szkolących pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller), znanym jako "Rooster". To syn jego przyjaciela, "Goose'a", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom z przeszłości.

W filmie zobaczymy również Vala KilmeraJennifer ConnollyJona HammaEda Harrisa, Lewisa Pullmana i Glena Powella.

Tom Cruise: Kariera dzięki "Top Gun"

Przypomnijmy, że występ w filmie "Top Gun" w reżyserii Tony'ego Scotta przyniósł Cruise'owi międzynarodową sławę, z miejsca katapultując go do hollywoodzkiej pierwszej ligi. Niedawno okazało się, że niewiele brakowało, a aktora znanego z filmowej serii "Mission: Impossible" nie zobaczylibyśmy na ekranie. Producent "Top Guna", Jerry Bruckheimer ujawnił, że Cruise wielokrotnie odrzucał ikoniczną, jak się później okazało, rolę porucznika Pete'a "Mavericka" Michella.

Nakręcony w 1986 roku film "Top Gun" trwale zapisał się w historii kina. Opowieść o dwóch uczniach elitarnej szkoły lotniczej rywalizujących o tytuł najlepszego pilota zdobyła Oscara, Złoty Glob oraz nagrodę People's Choice. Na całym świecie produkcja zarobiła przeszło 350 milionów dolarów, zapoczątkowując jednocześnie błyskotliwą karierę Toma Cruise'a.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tom Cruise | Cannes 2022 | Top Gun Maverick

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL