Reklama

Agnieszka Dygant jakiej nie znacie

Agnieszka Dygant o byciu żyrafą

Animowany film "Dżungla", rodem ze studia Walta Disneya, na ekranach kin już 26 maja. Twórcy postarali się stworzyć dla młodych (starszych także) widzów gromadkę nowych, wesołych bohaterów. Jednym z nich, a w zasadzie jedną z nich, jest czarująca żyrafa, która w polskiej wersji językowej przemówi głosem Agnieszki Dygant("Tylko mnie kochaj").

Bożenka, bo tak jej na imię, jest wyjątkowo pragmatyczna, samodzielna i niezależna. Nigdy nie traci zimnej krwi i rozsądku. Pobłażliwie traktuje Benka (mówiącego głosem Tomasza Kota) - zakochaną w niej wiewiórkę, ale czy znaczy to, że jest on jej całkiem obojętny?

Bożenkę swoim głosem ożywia Agnieszka Dygant.

"Dżungla to jedna z modnych ostatnio, inteligentnych bajek z morałem. Postać, pod którą podkładam głos, żyrafa Bożenka, jest zabawna i sympatyczna. Ma dużo pozytywnej energii, jest samodzielna i niezależna, ale czasami (tu odkryłam jej podobieństwo do mnie) wykazuje za dużo luzu i nie specjalnie angażuje się w działanie" - zdradziła aktorka.

Reklama

Wszyscy doświadczeni w dubbingu aktorzy nie ukrywają, że to ciężka praca.

"To moja pierwsza poważna rola w dubbingu. Zaskoczyło mnie, że to tak ciężka praca, porównywalna nawet z dniem zdjęciowym na planie serialu. Ale to także ogromna satysfakcja patrzeć później na zwierzątko, które "żyje" z twoim głosem i dzięki temu przejmuje pewne cechy twojego charakteru. Mam nadzieję, że udało mi się Bożence przekazać trochę swojej osobowości" - dodaje Dygant.

Bohaterem "Dżungli" jest Sebastian, lew żyjący w nowojorskim zoo, który raczy swego syna Franka wielce dramatycznymi opowieściami o życiu w prawdziwej dżungli, z której - jak twierdzi - pochodzi. Martwi się, że syn jest nieśmiały i nie potrafi nawet porządnie zaryczeć. Zresztą i sam wielki tata ma z tym niejakie trudności? Gdy po rodzinnych nieporozumieniach Franek trafia na statek, który zmierza do afrykańskiej dżungli, Sebastian rusza synowi na ratunek. Towarzyszy mu grupa ekscentrycznych, ale wiernych przyjaciół: wiewiórka Benek, żyrafa Bożena, anakonda Ksysiek oraz miś koala Bazyl. Razem przeżyją moc niesamowitych przygód, najpierw w dżungli Nowego Jorku, a potem - w tej prawdziwej.

W wersji polskiej oprócz Agnieszki Dygant wystąpili także: Tomasz Kot ("Skazany na bluesa"), Jacek Braciak ("Warszawa") i Stefan Friedmann ("Poranek kojota").

Film pojawi się na ekranach kin już 26 maja.