Reklama

Reklama

"Świat według Kiepskich": Kultowa rola omal nie przeszła jej koło nosa!

Marzena Kipiel-Sztuka, która przez ponad 20 lat wcielała się w Halinkę Kiepską w "Świecie według Kiepskich", nie kryje, że dostała rolę swojego życia z powodu... kapryśnego usposobienia pewnej znanej gwiazdy, która wcześniej wygryzła ją z obsady serialu.

Choć Marzena Kipiel-Sztuka wygrała casting do roli Haliny Kiepskiej, w ostatniej chwili zastąpiono ją inną aktorką.

- Niestety. Już stałam u drzwi, ale Pan Bóg klepnął mnie w ramię i powiedział: "Na tył kolejki" - wyznała autorom książki "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu".

Reklama

- Polsat zablokował udział Marzeny i zaproponował w jej miejsce znaną polską aktorkę - wspomina reżyser Okił Khamidow.

Na pocieszenie zaproponowano Marzenie, by wcieliła się w... Heleną Paździochową. Niestety, także i ta oferta dość szybko przestała być aktualna.

Marzena Kipiel-Sztuka: Długo czekała na "zielone światło"

Marzena Kipiel-Sztuka zdążyła się już pogodzić z tym, że nie zagra w "Kiepskich", gdy pewnego dnia dostała pilne wezwanie na plan. Okazało się, że wcielająca się w Halinkę gwiazda została wyrzucona, bo nikt nie mógł z nią wytrzymać!

- Ta gwiazda już na pierwszym spotkaniu zaprezentowała swoją dynamiczną osobowość. Prócz swojej roli brała na siebie zarządzanie całym zespołem - od charakteryzatorki po reżysera. Ja, debiutant, po prostu bym sobie nie poradził w takim układzie - opowiada Khamidow.

Okazało się jednak, że forsowana przez stację gwiazda podpisała już umowę obwarowaną karami finansowymi, więc nie można było jej zerwać z byle powodu. Producenci byli gotowi zapłacić aktorce karę, byle tylko odeszła. W końcu stało się... Dopiero po latach wyszło na jaw, że gwiazda obsadzona w roli Kiepskiej kategorycznie odmówiła grania w koszuli nocnej oraz w podomce i dlatego musiała pożegnać się z ekipą.

- Kiedy sytuacja z aktorką pierwotnie rekomendowaną przez Polsat rozwiązała się po naszej myśli, było już naprawdę mało czasu i w końcu otrzymaliśmy zielone światło dla Marzeny - wspominała na kartach książki "Świat według Kiepskich" Anna Skowrońska, współproducentka serialu i kierowniczka produkcji.

Marzena Kipiel-Sztuka: Rola Halinki uczyniła z niej gwiazdę

O tym, że Ferdka grać będzie Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka dowiedziała się dopiero, gdy potwierdzono w końcu jej udział w serialu.

- Nogi się pode mną ugięły. Miała partnerować Andrzejowi Grabowskiemu... Wywodzę się z teatru, więc klan Grabowskich to była dla mnie pierwsza liga. Wydawało mi się, że nie będę w stanie powiedzieć do niego: "Ty jełopie" - wspominała w wywiadzie.

Marzena Kipiel-Sztuka zawdzięcza Halince Kiepskiej ogromną popularność i uznanie.

- Czas Kiepskich był cudny, bardzo ważny w moim życiu - mówi i dodaje, że było dla niej wielkim zaszczytem grać u boku tak wybitnych aktorów jak Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys czy Krystyna Feldman.

Autorzy książki "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" - Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk - ani żaden z jej bohaterów nie zdradzili tożsamości "gwiazdy", która odmówiła grania w podomce, ale za to chciała rządzić na planie.

Jak myślicie, o kogo chodzi?

AIM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy