Reklama

Oscary 2023

Reklama

Colin Farrell z nominacją do Oscara! Alicja Bachleda-Curuś świętuje

We wtorek poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Oscarów. Pierwszą w karierze szansę na zdobycie pozłacanej statuetki otrzymał Colin Farrell, którego doceniono za rolę w filmie "Duchy Inisherin". Sukces irlandzkiego aktora nie umknął jego byłej partnerce, Alicji Bachledzie-Curuś.

"Duchy Inisherin": O czym opowiada film?

"Duchy Inisherin" Martina McDonagha to opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć.

Reklama

Zaskoczony Pádraic za wszelką cenę chce zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhán (Kerry Condon) i znajomy młodzieniec o imieniu Dominic (Barry Keoghan). Niestety wszelkie wysiłki Pádraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu...

Nominacje do Oscara otrzymali cały aktorski kwartet: Colin Farrell powalczy o statuetkę Akademii w pierwszoplanowej kategorii, Brendan Gleeson, Barry Keoghan i Kerry Condon mają szansę na Oscara dla aktorów drugoplanowych.  

Alicja Bachelda-Curuś świętuje sukces Colina Farrella

Sukces Farrella odnotowała na Instagramie jego była partnerka Alicja Bachleda-Curuś. Polska aktorka zamieściła na swoim profilu moment, w którym Akademia ogłasza nominowanych w kategorii "najlepszy aktor". Nagraniu towarzyszą nakładki w formie kolorowych konfetti i czterolistnej koniczynki.  

Laureatów tegorocznych Oscarów poznamy 13 marca.

Colin Farrel i Alicja Bachleda Curuś poznała się w 2008 roku na planie filmu "Ondine". W 2009 roku urodził się ich syn, Henry Tadeusz. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i w 2010 aktorzy rozstali się. Oboje zawsze dbali o swoją prywatność, a o łączącej ich relacji nie wiemy wiele. Do dnia dzisiejszego utrzymują, że rozstali się w zgodzie.

Koniec ich związku nie oznaczał jednak, że aktorzy zaniedbali syna. Henry Tadeusz spędza czas zarówno z ojcem jak i matką, a Farrell czasami nawet przyjeżdża do Polski, aby odwiedzić byłą partnerkę i syna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama