Reklama

Reklama

"Zapach trawki, smak wolności": WYZWANIA

Piwnica/;rzecz. najniższa partia budynku, zwykle pod poziomem ziemi.

Stephen Downes musiał stawić czoła robieniu zdjęć w piwnicy. "Zdjęcia w piwnicy były trudne, gdyż rozgrywały się tam pełne napięcia sceny i trzeba było utrzymać odpowiednią atmosferę," mówi Stephen. " Ale kiedy masz całą ekipę i aktorów skupionych w jednym bardzo małym miejscu z wapnem na ścianach i gorącym oświetleniem napięcie samo w sobie jest już wystarczające." Mówi Willa O'Neill, "Bardzo podobało mi się kręcenie w piwnicy. Prawie krzyczałam, kiedy zostaliśmy tam ściśnięci. Było nas tam pełno, ale to wyzwalało w nas odpowiednie emocje."

Reklama

Plantacja/:rzecz. pewna ilość rosnących roślin, głównie drzew posadzonych blisko siebie.

W piwnicy trzeba było także stworzyć coś na kształt plantacji marihuany. Odpowiedzialność spadła na scenografa Gaylene Barnes. "Musiałam sporo się naszukać informacji o roślinach podobnych do marihuany, które nie zawierają nielegalnej substancji THC. W Internecie jest o tym sporo." Żeby jednak mieć pewność Barnes skontaktowała się z ekipą antynarkotykową w Dunedin, gdzie uzyskała zgodę na zasianie roślin o właściwościach podobnych do marihuany, pod warunkiem przeprowadzenia testów na zawartość THC.

"Policja w Dundin była bardzo pomocna," mówi Barnes. "Ale żeby zasiać konopie potrzebowałam zdobyć nasiona. Musiałam zdobyć pozwolenie Ministerstwa Zdrowia, które kontroluje produkcję konopi. Okazało się, że nigdy nie wydano pozwolenia na hodowanie konopi w Nowej Zelandii. I to był koniec. Musieliśmy sami coś wykombinować."

Pogoda/;rzecz. warunki atmosferyczne panujące w danym miejscu i czasie.

Inną trudnością jakiej musiała stawić ekipa "Zapach trawki, smak wolności" była pogoda. "Kręciliśmy film, który miał rozgrywać się w zimie, a na dworze właśnie nadchodziło lato!", wyjaśnia Lisa Chatfield. "Cały nasz plan zdjęciowy był zależny od pogody, a ona była przepiękna. Spędziliśmy więc sporo czasu modląc się o chmury i deszcz!."

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Zapach trawki, smak wolności

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje